2 yaşındaki Süleyman kayıp! 'Boralar' didik didik arıyor | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

13 Mayıs 2021 - 15:38

2 yaşındaki Süleyman kayıp! ‘Boralar’ didik didik arıyor

Tokat’ta yayladaki evlerinin önünde oyun oynarken kaybolan Süleyman Yıldırım (2) havadan ve karadan aranıyor. Dün akşam başlatılan çalışmalara bu sabah devam edildi. Kayıp Süleyman’ı arama çalışmalarına Türkiye genelinde ve Suriye’de çok sayıda terör operasyonunda başarıyla görev alan ve teröristlerin korkulu rüyası ‘Boralar’ timi de katıldı. Bölgeyi titizlikle arayan AFAD ekibi ve komandolar, ağaç altları ve kovuklar dahil olmak üzere her noktaya bakıyor.

2 yaşındaki Süleyman kayıp! ‘Boralar’ didik didik arıyor
Son Güncelleme :

29 Nisan 2021 - 14:10

Merkeze bağlı Çat beldesi yakınlarındaki Seküdağ Yaylası’nda hayvancılıkla uğraşan Süleyman-Sema Yıldırım çiftinin 6 çocuğundan Süleyman Yıldırım, dün akşam anne ve babasının hayvanları ahıra aldığı sırada ortadan kayboldu. Çocuklarının etrafta olmadığını fark eden Yıldırım çifti, çevrede bir süre arama yaptı ancak Süleyman’ı bulamadı. Bunun üzerine durum jandarma ekiplerine bildirildi.

608a5caa4e3fe00878e1be3c - 2 yaşındaki Süleyman kayıp! 'Boralar' didik didik arıyor

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen AFAD, jandarma ve UMKE ekipleri ile ANDA ve DASKUT derneği üyeleri, arama köpeği ve drone ile çocuğu bulmak için arama- kurtarma çalışması başlattı. Belde sakinleri de aramalara eşlik etti. Küçük Süleyman, sahur vaktine kadar arandı ancak izine rastlanılmadı.

608a5cd94e3fe00878e1be41 - 2 yaşındaki Süleyman kayıp! 'Boralar' didik didik arıyor

Ekipler, bugün sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bölgede arama çalışmalarına devam etti. Orman ve tarım arazilerinin bulunduğu alanda sürdürülen aramalara belde sakinleri de katıldı. Jandarma ekipleri, drone kullanarak havadan da tarama yaptı. Aramalar, yaylanın ağıllar bölgesinde yoğunlaştırıldı.

608a5cc74e3fe00878e1be3e - 2 yaşındaki Süleyman kayıp! 'Boralar' didik didik arıyor

Baba Süleyman Yıldırım, “Olay, saat 18.00 sıralarında oldu. Ahırın önündeydi; fark ettiğimizde baktık, aradık, bulmadık. Şüphelendiğimiz kimse yok, küçük çocuk çünkü kim ne yapsın?” dedi.

Bölgedeki arama çalışmalarının planlı olarak gün boyu sürdürüleceği belirtildi.

608a6b454e3fe00878e1c085 - 2 yaşındaki Süleyman kayıp! 'Boralar' didik didik arıyor

‘BORALAR’ SÜLEYMAN’I ARIYOR

Türkiye genelinde ve Suriye’de çok sayıda terör operasyonunda başarıyla görev alan ve teröristlerin korkulu rüyası ‘Boralar’ timi de kayıp Süleyman Yıldırım’ı arama çalışmalarına katıldı. Bölgeyi titizlikle arayan AFAD ekibi ve komandolar, ağaç altları ve kovuklar dahil olmak üzere her noktaya bakıyor.