ÇAKMA DEĞİL HARBİ GAZETECİ FATOŞ DURAK

Son günlerde İzmir’den başlattığı hareketliliği İstanbul’da yankı bulan bir isim var Ege’de.

 

Son günlerde İzmir’den başlattığı hareketliliği İstanbul’da yankı bulan bir isim var Ege’de.

Gazetecilik mesleğine öyle bir giriş yaptı ki, performansı ve ziyaretlerinde ki hızı tartışılıyor buralarda.

Türkiye’nin 15 yıllık klasiği Turkhaberler Programı’nın yeni yılda ki ekran yüzü olarak katıldı bünyeye.

Turkhaberler yoluna O’nunla devam edecek bundan böyle. Ekranın bir tarafında bendeniz, bir tarafında Fatoş Durak olacak güzel ve şirin haliyle.

Çeşme asıllı bir İzmirli Fatoş Durak. Harika bir ailenin muhteşem kızı derler adına. Çalışkanlığı ile kısa sürede kabul ettirdi kendisini. O’nun bu koşuşturmalarını yakından takip eden İstanbul Merkez Medyası sahip çıktı Fatoş kıza, doğduğu şehir İzmir’den önce.

İzmir bir kez daha yaşıyor çalışkanlığı İstanbul’ca tescillenmiş bir İzmirliyi çekememeyi. Yapacak bir şey yok. Bu İzmir’in karakteristik özelliği.

Çalışıyor Sarı Şeker. İzmir’i tanıtmak için elinden geleni yapıyor. Çok kısa sürede tanındı. Henüz ekranda olmamasına rağmen fanları oluştu Durak’ın.

Yakında çıkacağı Doğu Ekspresi ile Kars’a yapacağı gezide O’nunla aynı trende olmayı isteyen hayranları tarih ve saat istiyorlar gerek Fato’dan gerekse Turkhaberler merkezinden.

Ekranda 5’er saniyelik tanıtımlarının yayınlanması bile yetti sevilmesine. Farkında mısınız? Bir günü boş geçirmiyor Fatoş Durak. Yaptığı her güzel ziyaretin İstanbul medyasında kabul görüyor oluşu ateşledi Fato’yu.

“Demek ki ben doğru işler yapıyorum” dedirtti sarı şekere. Aslan gibi ziyaretler yapıyor. Haber kahramanlarını ince eleyip sık dokuyor güzel sunucu. Kimlerle yan yana geleceğini herkesten iyi biliyor.

Yazdığı değerlendirme yazıları ise harika. Gezi ve ziyaretlerini öyle güzel cümlelerle betimliyor ki, yayınlayanlar da okuyanlar da yazdıklarına doymuyor Fatoş’un.

Fatoş Durak ekrana gelmeden yakaladı şöhreti. Rüzgâr ondan yana esiyor. İçinde bulunduğu teknenin yelkeni bir an bile rüzgârsız kalmıyor. Anlayacağınız Edirne’den Ardahan’a yurdun dört bir yanında tanınan, pupa yelken giden bir Fatoş Durak var Türkiye’de.

Yolun açık olsun güzel kız.

İzmir senin şokunda ! Bütün Türkiye anladı da olanı biteni, bir tek İzmir anlayamadı bağrından çıkan cevherin neler yaptığını

YORUM