Afrika Saç Örgüsü hakkında en çok sorulan sorular

featured

Afrika Saç örgüsünde kişinin kendi saçına sentetik yapıda olan saçlar eklenerek örgü yapılır. Bunun sonucunda da Afrika saç örgüsü ortaya çıkarılır. Bu uygulama yapıldığı esnada kişi kendi istekleri doğrultusunda hareket edilmeli ve bunda kuaförün de becerisi eklenmelidir. Aynı zamanda kişide büyük bir değişime yol açtığı için mutlaka uzman kişiler  ile çalışmak en doğru davranış olacaktır.

Ortaya çıkacak olan saç modelinde; uzman ve profesyonel bilgi ve becerileri ile bu işleme başlarken saç dibinden şekil vererek tasarım yapar ve ortaya son derece farklı ve kullanışlı bir model çıkarır.  Afrika saç örgüsü yaptırmaya karar veren bir kişi mutlaka uzman ve deneyim sahibi kişiler ile çalışmalıdır.

Yapımı aşamasında ise;
Öncelikle saçlar son derece temizlenmiş olmalıdır.
Aşamaya başlamadan önce ince bir taraktan yardım alınarak, saç bölmelere ayrılmaktadır.
Sonrasında, ayrılmış olan saçlara ek saçlar eklenerek örgü işlemine başlanır.

Afrika saç örgüsü saçı uzamayan veya saçı hacimsiz görünen kişiler için son derece ideal bir seçenek olmaktadır. Ayrıca; zengin renkleri ve model çeşitleri ile de kullanıcılara çok büyük avantaj sağlamaktadır. Afrika Saç örgüsü ile ilgili merak edilen birçok soru olmaktadır. Bunlar;

Afrika Saç Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu Afrika saç örgüsü ne kadar kullanılır? sorusu olmaktadır. Aslında gelen olarak baktığımız zaman normal şartlarda saç kullanım süresi 1 İla 4 ay arası istenilen modele göre ve kişinin kendi saç uzunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.  Eğer işlem uzman ve profesyonel bir kişi tarafından yapılmış ise, saç modeli kullanım süresi boyunca kişi de hiçbir sorun yaratmaz ve uzun süre kullanılır.

Afrika Örgüsü Kullanım Talimatı

İşlemi yapıldıktan sonra da kuaförlere en çok sorunla sorulardan biri Afrika saç örgüsünden sonra saçlar yıkanır mı? sorusudur. Bu işlemden sonra farklı bir şey yapmanıza gerek kalmadan her zamanki gibi saçınızı yıkamaya devam edebilirsiniz. Sadece saç dipleri çok sık olduğundan canınızın yanmaması için parmak uçları ile yıkamak çok daha doğru olacaktır. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine haftada 2 kere yıkamak daha doğru olacaktır.

Afrika Saç Örgüsü Saçları Döker mi?

Afrika saç örgüsü yaptırdıktan sonra dökülen saçlarınız saçınızın içinde kalır ve yere dökülmez. Örgüyü açtıktan sonra ise saçlarınızda bazı farklılıklar olmakta, bu kişileri asla korkutmamalıdır. Bu durum son derece normal olmaktadır. Saçlar 3-4 ay örgülü kaldığı için bu şekil bir görüntü meydana gelir.

Genelde bu saç uygulamasını yaptıran kişilerin sık sorduğu soruların birincisi; saçlarım dökülür mü? ikincisi; Örgünün avantaj ve dezavantajı nedir? gibi sorular yöneltmektedir. Bu konuda saçların dökülmediğini belirtmek gerekir.

Avantaj olarak bakıldığı zaman kişi saçlarına kolay şekil verebiliyor. Zaman olarak tasarruf sağlamış oluyor.

Afrika Saç Örgüsü Fiyatları Ne Kadar?

Bu modeli yaptırmaya karar veren kişiler Afrika örgüsü fiyatları konusunda araştırmalar yapmaya başlar. Fiyatlar yapılan işleme bağlı olarak değişme gösterir. Uzman ve profesyonel bir ekip ile yapılan saç modelleri tabi ki fiyat olarak daha farklı olacaktır.

Afrika Örgüsü Kısa Saça Yapılır mı?

Genelde saçları kısa olan kişiler  Erkek ve Kadın modelleri için kısa saça yapılır mı? sorusunu yöneltmektedir. Bu işlemde bazı saçlar 5 cm altında olsa bile özel teknikler uygulanarak yapılabiliyor detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz

Afrika Örgüsü Kaç Saat Sürmektedir?

Uzun uğraşlar gerektiren Afrika örgüsü kaç saat sürer merak edilmektedir. Bu durumda seçilen modele örgü kalınlığına  bağlı olarak kişin saç yapısına ve uzunluğuna göre süre değişim gösterir. Ortalama olarak bakılırsa 3 ila 8 saat gibi bir sürede yapılabiliyor

Afrika Saç Örgüsü Modelleri Nelerdir?

Kişinin kendi tercihine bağlı olarak birçok farklı Afrika örgüsü modelleri olmaktadır. Genelde internetten bulunan modeller ile kuaföre gelen kullanıcılar istedikleri modelleri tercih etmektedirler.

İstanbul’da Afrika Saç Örgüsü Modelini yaptırabileceğiniz yer

NURHAN SEVİM SALON

Adres: Selahattin Pınar Caddesi No:10/2 Mecidiyeköy – Şişli / İstanbul

www.afrikaörgüsü.com

www.nurhansevim.com

0543 255 88 56

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Afrika Saç Örgüsü hakkında en çok sorulan sorular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin