Ali Ağaoğlu’nun Londra hayali suya düştü!

Türkiye’de inşaat sektörü denildiğinde ilk akla gelen isim olan Ali Ağaoğlu uzun süre Londra’da bir gökdelen dikmek istediğini açıklamıştı.

Londra’nın en prestijli bölgelerinden olan Canary Wharf’da yapmayı planladığı binanın görkemini herkesin konuşacağını belirten Ağaoğlu bina bittikten sonra en üstüne bir de Türk bayrağı asacağını duyurmuştu.

Ancak yaşanan gelişmeler inşaatın bir türlü başlayamamasına neden oldu. Ve yaşanan son gelişmeler Londra’nın en büyük gökdeleninden biri olacak Ali Ağaoğlu projesinin çıkmaza girmesine sebebiyet verdi.

“Bölgede gökdelen yarışı”

Londra’nın en güzide yerleri arasında gösterilen Canary Wharf’da tam bir yer kapma yarışı yaşanıyor. Kendi binalarını inşa etmek isteyen şirketler gerekli izinleri alabilmek adına tüm sınırları zorluyor.

Bu isimler arasında tanıdık bir isim de var. Bu isim Ali Ağaoğlu’ndan başkası değil.

Tower Hamlets London Borough geçtiğimiz günlerde Isle of Dogs in London Docklands’ta yapılması planlanan 75 katlı bir gökdelen projesini onayladı.

Önerilen projede gökdelen 239 metre yüksekliğinde olacak. Ayrıca Canary Wharf grubu London Docklands’ta yeni bir nesil oluşturmak için yarış katıldı ve gökyüzüne 218 metre yükseklikte ve 58 katlı lüks apartman inşa etmek için harekete geçti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından onay bekleyen diğer şirketlerde harekete geçti ve görüşmelerini sıklaştırdı. Ancak Ali Ağaoğlu’nun hayata geçirmek istediği proje hakkında henüz bir gelişme yok.

Süreç bu şekilde ilerlerken Ali Ağaoğlu’nun nasıl bir politika izleyeceği ve bu projenin akıbetinin ne olacağı büyük merak konusu.

Kaynak: avrupaajansi