Ali Poyrazoğlu: O Dümbüllü'nün kavuğu değil! -Süper Kulüp

1 Kasım 2020 - 00:41

Ali Poyrazoğlu: O Dümbüllü’nün kavuğu değil!

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan oyuncu Ali Poyrazoğlu, ‘Sahnede Bir Hayat’ tiyatro gösterimleri kapsamında ekim ayı boyunca, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda ‘Asi Kuş’ adlı oyunla tiyatroseverlerle buluşacağını söyledi.

Ali Poyrazoğlu: O Dümbüllü’nün kavuğu değil!
Son Güncelleme :

17 Ekim 2020 - 15:13

1

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan oyuncu Ali Poyrazoğlu, 'Sahnede Bir Hayat' tiyatro gösterimleri kapsamında ekim ayı boyunca, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda 'Asi Kuş' adlı oyunla tiyatroseverlerle buluşacağını söyledi.

2

Elindeki rahatsızlıktan dolayı fizik tedavi gördüğünü de anlatan Poyrazoğlu, Rasim Öztekin'den Şevket Çoruh’a devredilen İsmail Dümbüllü'nün kavuğu hakkında olay yaratacak sözler söyledi.

3

Kavuk konusunda işin soytarılığına dönüştüğünü savunan Ali Poyarzoğlu, "Bu konu hakkında fazla konuşmak istemiyorum ama işin aslının soytarılığa dönüştüğünü düşünüyorum. Bu habire ısıtılıp ısıtılıp magazin gündemine getirilen bir konuydu. Örneğin; ben bu konuda hiç söz etmiyorum ama İsmail Dümbüllü ödülü veriliyor iyi oyuncuya. O ödülü ben aldım İsmail Dümbüllü ödülünü. Karagöz-Hacivat ilgili Karagöz'ün takkesi var ya ona 'Işkırlak' adı veriliyor onu da bana verdiler birkaç sene önce. Karagöz'ün 'Işkırlak' hikayesinde şöyle bir gelenek var. Onu sana veriyorlar ertesi sene birine devir etmek zorundasın ve hak edene. Bir yıl bende durdu ben de Zihni Göktay'a verdim. Zihni kime verdi onu takip etmedim" dedi.

4

"O kavuk İsmail Dümbüllü'nün kavuğu değil" diyen Poyrazoğlu, "O bir takke. Bunu bu şekilde ısıtılıp ısıtılıp magazin malzemesi yapılması hoş değil. Veren de biliyor onun İsmail Dümbüllü'nün olmadığını ve alanlar da biliyor. Bu kameralar azdırıyor insanları. Kamuoyunu yanılttılar diyemem ama konuyu magazinleştirdiler demek daha doğru olur" diye konuştu.