Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. yılı... Devletin zirvesi Anıtkabir'de -Süper Kulüp

24 Kasım 2020 - 12:50

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yılı… Devletin zirvesi Anıtkabir’de

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir’i ziyaret etti.

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yılı… Devletin zirvesi Anıtkabir’de
Son Güncelleme :

11 Kasım 2020 - 13:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82’inci yıldönümünde Anıtkabir’i ziyaret ediyor. Diğer yandan Atatürk’ün hayatını kaybettiği Dolmabahçe Sarayı’nda da törenler düzenleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beraberinde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bakanlar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti lideri Meral Akşener, yüksek yargı üyeleri de Anıtkabir’deki törene katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakmasının ardından saatler 09.05’te saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu.

ERDOĞAN DEFTERİ İMZALADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Erdoğan buradaki deftere şu ifadeleri yazdı:

“Vefatının 82’inci senei devriyesinde İstiklal Harbimizin başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyoruz.

Milletimizin varlık-yoklum mücadelesini zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşları milletimizce yad edilecektir.

Gelecek kuşaklara daha müreffeh, itibarlı ülke bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun.”