Aykut Kocaman, Başakşehir Teknik Direktörlüğü görevinden istifa kararı aldı

featured
service

Medipol Başakşehirspor kulübü teknik direktörü Aykut Kocaman, 3-1’lik Fatih Karagümrük mağlubiyeti sonrası Başakşehir Teknik Direktörlüğü görevinden istifa kararı aldı. Kocaman, “İstifamı sunacağım” dedi.

Süper Lig’in 8. haftasında Fatih Karagümrük sahasında karşılaştığı Başakşehir’i 3-1 mağlup etti.

Medipol Başakşehirspor bu sonuçla 6 puanla ligin 15. sırasında kaldı.

Mağlubiyet sonrası teknik direktör Aykut Kocaman, görevinden istifa edeceğini kamuoyuna açıkladı.

3-1 biten maçın ardından basın toplantısında konuşan Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maçla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Geçen haftaki Rize karşılaşmasından sonra takımda oyunda özellikle düzelme gözüküyordu ve umutlanmıştık. Buraya gelirken de özellikle zaaflara bakarak, kaybetmeden dönmek en önemli temeliydi.

Ligin organize 5-6 takımı var. Bunların en başında geliyor Karagümrük saha yerleşimi ve duruşu olarak. Son derece haklı ve doğru galibiyet aldılar.

Bizim adımıza söyleyecek bir şey yok. 8 maç 6 mağlubiyet, sezon başlangıcında kabul edebilir değil. Hem kendi hem kulüp adına kabul edilemez. Kendi adıma vereceğim kararlarda beklediğim şurasıydı. Bir şeyleri değiştirme şansı yoksa o güne kadar karar verdim.

Bir şeyleri değiştirme konusunda ki gücümüzün azaldığını gösteriyor. Ne kendimi ne de kulübü sıkıntıya sokmaya gerek yok. Gereken neyse nasıl başarılarda karşılığını alıyorsak başarısızlıkların da bedeli olacak. İstifa kararımı yönetime ileteceğim“ dedi.

Aykut Kocaman, Başakşehir Teknik Direktörlüğü görevinden istifa kararı aldı