Süper Kulüp Haberleri

Aylin Sözer’in katilini 260 Bin Liralık EFT yakalattı!

Aylin hocayı öldüren caniyi hırsızlık planı yakalattı. Katil Kemal Ayyıldız, Sözer’in 260 bin lirasını kardeşine EFT yapmaya çalıştı. Başaramadı. Ardından Aylin hocanın öğrencisine mesaj attı.“Sana EFT yapacağım. parayı söyledığım kışıye verırsın” diye yazdı.

Aylin Sözer’in katilini 260 Bin Liralık EFT yakalattı!
150
31 Aralık 2020 - 11:44

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Eğitim Fakültesinde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer’i, Maltepe’deki evinde öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan zanlı tutuklandı. Sözer’in boğazı kesilerek ve ardından yakılarak öldürülmesine ilişkin çarpıcı bir son dakika gelişmesi daha yaşandı.

Dün Bağlarbaşı Mahallesi Karanfil Sokağı Barış Apartmanı’nda boğazı kesilerek öldürülen ve cesedi yakılmaya çalışılan Aylin Sözer’in (48) cinayet zanlısı Kemal Ayıldız’ın (32), emniyetteki işlemleri tamamlanmış şahıs bunun üzerine Gayrettepe’deki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünden çıkarılan zanlı, güvenlik önlemleri altında Anadolu Adliyesine getirilerek Aile İçi Şiddet Bürosu savcısına çıkarılıp “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanmıştı. Tutuklama Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından gerçekleşti.

AKLI BAŞINDA DEĞİLMİŞ!

Şüpheli Kemal Ayyıldız dün gerçekleşen sorgusunda, son 3-4 aydır metamfetamin adlı uyuşturucu maddeyi kullandığını belirterek, şunları söyledi:

“Olay günü Aylin Sözer beni karşıladı. Ben kendisine ‘Manisa’ya eşimin ve çocuklarımın yanına gideceğim’ dedim. O sırada çıldırdı, bana bağırmaya başladı. Ben de bağırmaya başladım. Ben kapıya yöneldim. Uyuşturucunun etkisi ile kendimi kaybetmeye başladım. Mutfaktan bana bir ses geldi. Çekmeceyi açtığını gördüm. Oradan bıçak aldı geldi. Kapının üst kilidini açtım. Sonrasında bana bıçakla salladı. Ben de kolunu tutup etkisiz hale getirmeye çalıştım. Kolunu kıvırırken bıçak boynunu kesti. Panikledim. Panikleyince gözüm karardı. O an 2 defa daha bıçak salladım ama neresine geldi bilmiyorum. Bıçakladıktan sonra yere düştü. Daha sonra yatak odasına götürdüm ve bıçaklanan yere havlu ile tampon yapmaya çalıştım. Zihnim yerinde değildi. Ben sağlıklı düşünecek kapasitede olsaydım ambulansı ve polisi çağırıp teslim olurdum.

KAPIYA KIZ KARDEŞİ GELDİ!

Bu şekilde dışarı çıkamadım. Kapıya kız kardeşi geldi. Polislerin geldiği anda da intihar etmeyi düşündüm. Kapının arkasına komidini çevirdim. Polislere karşı direndim. Polisler bana ‘ateş edeceğiz’ dedi. Ben de ‘vurun beni’ dedim. Şu anki aklım olsa ben neden bir insanı öldüreyim.

“POLİSE ALEV ATTIM!” 

Polisle mücadele ederken pürmüz aldım. İçeriye kimse girmesin diye alev attım. Pense ile doğalgaz borusunu patlatırken üçü birden patladı. Ben sadece kapıya engel olmak amacı ile bunu yaptım. Neden yangın çıkardığımı da bilmiyorum. Akli dengem yerinde olsaydı bu olayı zaten yapmazdım. Pişmanım. Boynumuz adalete karşı incedir.”

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Diğer yandan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, dün Aylin Sözer hocanın Maltepe Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan konutunda Kemal A. adlı şüpheli tarafından öldürüldüğünün ihbarı üzerine Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma başlatıldığı, olay yerinde yakalanan şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Evde tespit edilen yangının söndürülmesinin ardından olay yerinde nöbetçi Cumhuriyet savcısı tarafından inceleme yapıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“CANAVARCA HİSLE ÖLDÜRDÜ”

“Gerekli materyaller uzman kolluk ekipleri vasıtasıyla incelenmek üzere muhafaza altına alınmış, adli muayenesi yapılan ceset de klasik otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderilmiştir. Bugün Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilen şüpheli, sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe ‘canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımız, maddi gerçeğin tüm yönleriyle açığa çıkarılması ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi amacıyla araştırma ve tespit çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.”

AYLİN SÖZER’İN HESAP NUMARALARINDA SIRADIŞI HAREKETLİLİK

Katil zanlısı önce maktulün telefonundan asistanına mesaj atarak para istemiş;

Polisin yaptığı incelemede, şüpheli Kemal Ayyıldız’ın (eski soyadı Delbe) cinayeti işledikten sonra Aylin Sözer’in asistanına, onun cep telefonundan mesaj atarak, hesabına göndereceği parayı nakde çevirip kuryeyle kendisine getirmesini istediği, bundan şüphelenen asistanın ise aradığı Sözer’in telefonu açmaması üzerine maktulün kız kardeşi Nihal Sözer’e ulaştığı anlaşıldı.

ASİSTANI KIZ KARDEŞİNE O DA POLİSE HABER VERDİ

Nihal Sözer’in daha sonra ablasının evine gittiği ve kapının açılmaması üzerine polise haber verdiği öğrenildi.

260 BİN TL EFT YAPTI!

Kemal Ayıldız’ın, asistandan para alamaması üzerine Aylin Sözer’in banka hesabına girip erkek kardeşinin hesabına 260 bin lira EFT yaptığı, bankanın ise yüksek meblağ nedeniyle Aylin Sözer’i aradığı, ancak telefonu açmaması üzerine EFT’yi askıya aldığı belirlendi.

ÜZERİNDE METAMFETAMİN BULUNDU!

Evde yapılan aramada, şüphelinin uyuşturucu madde kullandığı, gözaltına alındığında da üzerinde 3 gram metamfetamin ile maktule ait ziynet eşyaları bulunduğu tespit edildi.

“İNTERNETTEN TANIŞTIK”

Kemal Ayyıldız ifadesinde, gündelik işlerde çalıştığını, maktul ile 2009’da internet ortamında tanıştıklarını, o sırada kendisinin İstanbul’da, Sözer’in ise dil eğitimi için Amerika’da bulunduğunu belirtti.

Sözer ile ilk kez 2011’de yüz yüze görüştüğünü, dönem dönem görüşmeye devam ettiğini, kasım ayından bu yana sık görüşmeye başladığını ileri süren Kemal A, evli ve üç çocuk babası olduğunu, eşinin kamu görevlisi olarak Manisa’ya atandığını aktardı.

EVE BÖYLE GELMİŞ

Öğretim görevlisi Aylin Sözer’i öldüren Kemal Ayyıldız’ın cinayet öncesi görüntüleri, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde Kemal Ayyıldız’ın saat 08.48 sıralarında binaya geldiği görülüyor. Yalpalayarak yürüyen Ayyıldız, daha sonra binaya giriyor.

Sabah

Süper Kulüp Magazin © 2013 - 2021 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.