Aziz Yıldırım’dan Ali Koç’a: Seni bu seyirciyle göndereceğim

featured
service

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım gerçekleştirdiği basın toplantısında Ali Koç’a sert eleştiriler yöneltti.

Fenerbahçe ‘de seçimi kaybettiği 2018’den bu yana suskunluğunu koruyan eski başkan Aziz Yıldırım’ın Olağan Seçimli Genel Kurulu’ndan bir gün önce basın toplantısı düzenledi.

Başkan adayı olmayacağını belirten Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında ağır sözler sarf etti:

İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları:

“Başkanlığa aday olmayacağım, bunu bilin. Fenerbahçe’nin geleceğini tehlikede gördüğüm için toplandık. Mahallede yönetim yapsanız, böyle bir liste olmaz.”

“Bizi tahrik ettiler. Konuştuğumuzda ‘Neden konuştunuz’, konuşmadığımızda ‘Neden konuşmadınız’ dediler, bizi tuzağa çekmeye çalıştılar. Biz buna düşmedik. Bugünden sonra Fenerbahçe’ye verilecek zararların karşısında açıkça kamuoyunu bilgilendireceğiz, gereken neyse onu yapacağız.”

“3 senede çok sıkıntılar çektim’ diyor. Hapis mi yattın? Pandemide 1 hafta evden çıkmadın herhalde.”

“3 senedir bir enkaz edebiyatı var. Biz çok kötü bir mali tablo aldık. Hayır, biz böyle bir tablo bırakmadık. Biz 1998 yılında 1 oyla başkan seçildik. Geldiğim günden, 20 yıl sonrası bıraktığım Fenerbahçe arasında çok fark vardı. Dereağzı’nda bir tek Metin Aşık Tesisleri ve bir çim saha vardı. Tapusu yoktu, 50 tane tapu aldım kulübe. Tapuların hepsi kulübün kasasında.”

“Bugün Fenerbahçe’nin mal varlığı, borçlarından fazladır ama sayın başkan ya hesap ya kitap bilmiyor, Galatasaray ‘ın Beşiktaş ‘ın mal varlığı bizden fazla diyor. Beşiktaş’ın neyi var? Stadı. Başka? Bir de tesisi. Başka? Apartman var. Galatasaray’ın Florya’da yarısı devlete ait olan arsa, devletin yaptığı stat… Başka? Bir arazi ve nakit para var. Başka ufak tefek şeyleri vardır. Acaba bugüne kadar Fenerbahçe için hiçbiri bir tane ağaç diktiler mi? Kulübün oraya bir tane bekçi kulübesi yaptılar, başka bir şey yok.”

Ali Koç’a sert sözler
“Sayın Ali Koç, bu kulübe niye geldiğinin farkında değil. Üyeler onu niye seçti, 16 bin kişi ona niye oy verdi anlamamış. Ali Koç, beyaz atlı prens olarak geldi. Pamuk Prenses’i alacak, uçuracak… Beyaz atlı prens küme düşürüyordu bizi. Ben şampiyonluk sözü vermedim’ diyor. Fenerbahçe başkanı olan, Fenerbahçeli olan herkes şampiyonluk sözü vermeye mecburdur.”

“Stadı yaptık, borç alarak yaptık. 100 milyon dolar’a yakın maliyeti oldu. Ülker Arena… Bugünkü maliyeti 130 milyon dolar. Samandıra, Dereağzı tesisleri, Fenerbahçe Koleji arazisi, Fenerbahçe TV ve yayın grubu, Fenerium, Faruk Ilgaz Tesisleri, Topuk Yaylası…”

“Bunun gibi varlıklarla devam ediyor. Hiç varlıklarımızın farkında değiller çünkü hiç gezmediler, görmediler. Bunları gezip görmek de 10-15 gün sürer.”

‘Hapis mi yattın?’
“3 senede çok sıkıntılar çektim’ diyor. Hapis mi yattın? Pandemide 1 hafta evden çıkmadın herhalde. Ali Koç’un bir sıkıntısı var: Aziz Yıldırım ve arkadaşlarından rahatsız oluyor. Ya biz kenara çektik, kaybettik çekildik. Biz kaçmadık. Aday olduk, seçilemedik. Kaçmadık, buradayız. Yine kaçmayız.”

“Pendik maçını kaybettik, bizi istifaya davet ettiler. Olur, ederiz dedik. Aldık kongre kararı, bir tanesi aday olmadı. Biz mecbur devam ettik.”

‘Ali Koç’un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış’
“Ali Koç’un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış. Lütfen bizi kendine rakip görme. Bizi düşman olarak görme, bizi içinden at. Bizle rakip olabilmen için 20 sene başkanlık yapman, şampiyonluklar alman, stadı yıkıp yeniden yapman, Topuk Yaylası’nı yıkıp yeniden yapman lazım.”

‘Ben Fenerbahçe’nin kendisiyim’
“Ben Fenerbahçe’nin kendisiyim. Gözünün üstünde kaşın yok demeyeceksin, hapse gideceksin hapse. Bunları yapacaksın. Bugüne kadar sabrettim, bundan sonra sabretmem. ‘Aziz Yıldırım’a göstereceğiz’ diyor yanındakiler. Neyi göstereceksiniz? Her gecenin sabahı olmaz, bunu bilin.”

‘Ben sizi mahkemeye vereceğim’
“Ben sizi mahkemeye vereceğim, verdiğiniz sözleri yerine getirmeniz lazım. Biz seçim günü 150 milyon euro verelim dedik, sen futbolu biz diğerlerini yönetelim dedik. 150+1 dedin. Ne verdin sen bu kulübe şimdiye kadar? 50 milyon dolar hibe ettin.”

“52 tane oyuncu aldın. Para yok bu kulüpte, batmış bu kulüp. 52 tane topçuyu nasıl aldın? 6 tane antrenör getirdin. Biz bir oyuncu alıyorduk, hemen bildiriyorduk SPK’ya. Hani SPK nerede? Onlar da yok ortada. Şimdi diyecek ki ‘Fenerbahçe’yi şikayet ediyor.’ Evet ediyorum çünkü Fenerbahçe’nin gittiği yeri kimse bilmiyor.”

“Borç yüzde 67 artmış, kendi verdikleri hariç. 2 yılda bu kulübe 500 milyon dolar girdi. Bu para ne oldu? 50 milyon euro, bizim çalışmalarımız sonucunda alınan oyuncuların satışlarından gelen bonservis parası. 3 tane basketbolcunun ABD’ye satışından gelen para da var.”

“Seni bu seyirciyle göndereceğim”
Seni affetmem. Seni bu seyirciyle göndereceğim, bunu bil. Bu yönetim Koç’a yakışmıyor. Benim yönetimimden bir Fenerbahçe başkanı, bir de TFF Başkanı çıktı.

Aziz Yıldırım’dan Ali Koç’a: Seni bu seyirciyle göndereceğim