Baba tarafından Lübnanlı olan ünlü şarkıcı Shakira’ya tepki

Mia Khalifa, Shakira'ya çağrıda bulundu: Yarı Lübnanlısın, bu zamanda sessiz kaldın.

Oyuncu Mia Khalifa, rol aldığı filmlerde kullandığı gözlüklerini Beyrut’taki patlamanın mağdurları için kullanılmak üzere açık artırmaya çıkarmasının ardından, baba tarafından Lübnanlı olan sanatçı Shakira’ya tepki gösterdi. Mia Khalifa, 177 kişinin öldüğü, bin 500’den fazla kişinin yaralandığı Beyrut patlaması karşısında Shakira’nın, Lübnan’ın en çok yardıma ihtiyaç duyduğu anda Lübnanlı kökenlerini unutmakla suçladı.

Khalifa, Shakira’nın Lübnan’daki insani yardım çalışmalarına para bağışlamasını yeterli bulmayarak, Beyrut sakinlerinin çektiği acıyı dünyaya duyurmayıp Lübnan’ı yüzüstü bıraktığını iddia etti.

‘PARANI DEĞİL SESİNİ’

Sosyal medyadan açıklama yapan Khalifa, Shakira’ya “Yarı Lübnanlısın ve tatillerde aileni Lübnan’a götürüyorsun, ama senin onlar için dünyada bir etki yaratmana en çok ihtiyaç duydukları tüm bu zaman boyunca sessiz kaldın” diye seslendi.

Sputnik’in aktardığına göre, “Paranı değil, sadece sesini yükseltmen ve insanların bu trajedinin vehametini anlamasına yardımcı olman yeterli” diyen Khalifa, Shakira’nın 68 milyon takipçisi olan Instagram sayfasının ekran görüntüsünü de paylaştı.

Büyükanne ve babası Lübnan’dan ABD’ye göçen, ABD’de doğan babası Kolombiya’ya yerleşen Shakira, Ortadoğu unsurlarına şarkı ve şovlarında yoğun vurgu yapmasıyla tanınıyor.