Başkan Erdoğan, Elazığlı depremzede aileyle telefonda görüştü | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

8 Mayıs 2021 - 15:19

Başkan Erdoğan, Elazığlı depremzede aileyle telefonda görüştü

Başkan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Elazığ’da iftarda misafir olduğu Erdoğan ailesi ile telefonda görüştü.

Başkan Erdoğan, Elazığlı depremzede aileyle telefonda görüştü
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2021 - 2:35

Tunceli’deki ziyaretlerinin ardından Elazığ’a gelen Bakan Kurum, merkezi Sivrice ilçesi olan geçen yıl 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar gören ve yeni yapılan Aksaray Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarına yerleşen Sedat ve Gülsema Erdoğan çiftini ziyaret etti.

Erdoğan ailesi ile birlikte iftar yapan Bakan Kurum daha sonra Sedat Erdoğan ile eşi, 3 çocuğu ve aile yakınlarıyla bir süre sohbet etti.

Bakan Kurum daha sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak aile ile görüşmesini sağladı.

Sedat Erdoğan ve ablası Kaviye Erdoğan ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ailenin ramazanlarını tebrik ederek, “Rabbim inşallah ramazanı şerife bizleri kavuşturduğu gibi bayrama da kavuştursun, deprem felaketini bizlere tekrar yaşatmasın.” dedi.
Kaviye Erdoğan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın ilgilerinden dolayı teşekkürlerini sunarak, “Allah sizi başımızdan eksik etmesin, hayırlı uzun ömürler versin inşallah. Rabbim sizden bin kere razı olsun. Sebep olanlardan, Bakanımdan, Valimizden, Belediye Başkanımızdan, emeği geçen herkesten Allah bin kere razı olsun. Evlerimiz o biçim, size dua ediyoruz, gece gündüz hepinize dua ediyoruz, şuan o kadar duygulandım ki anlatamam, Allah hayırlı ömürler versin, sizden bin kere razı olsun.” diye konuştu.
Görüşmenin ardından Bakan Kurum, Erdoğan çiftinin çocukları Nejla Ebra, Ebru Sena ve Yusuf Berat ile de yakından ilgilenerek, tablet hediye etti.

Bakan Kurum’a ziyaretinde, Elazığ Vali Vekili Abdulkerem Abbasoğlu, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut eşlik etti.