Beeple isimli sanatçının eseri rekor fiyata satılmıştı! İşte satın alan isim... | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

11 Mayıs 2021 - 00:36

Beeple isimli sanatçının eseri rekor fiyata satılmıştı! İşte satın alan isim…

Beeple isimli sanatçının hayata geçirdiği dijital sanat eserine 69 milyon dolar ödeyen isim açıklandı.

Beeple isimli sanatçının eseri rekor fiyata satılmıştı! İşte satın alan isim…
Son Güncelleme :

19 Mart 2021 - 1:15

Non-fungible token (NFT) açık artırması ile gündeme Beeple isimli sanatçının rekor fiyata satılan “Everydays: The First 5000 Days” isimli eserini alan kişinin kim olduğu ortaya çıktı.

digital artist beeple 57 1200x1500 1 240x300 - Beeple isimli sanatçının eseri rekor fiyata satılmıştı! İşte satın alan isim...METAPURSE’UN KURUCUSU SUNDARESAN

Christie’s isimli müzayede platformunda 69,3 milyon dolar ödeyerek açık artırmayı kazananın küresel NFT fonu Metapurse olduğu açıklandı. Perşembe günü, projenin arkasındaki kişilerin gerçek adlarını açıklayan bir blog yazısı paylaşıldı.

Duyuruya göre Beeple’ın 69 milyon dolarlık NFT’sini alan MetaKovan isimli kullanıcı, Metapurse’un kurucusu Vignesh Sundaresan. Metapurse’u kurmadan önce Sundaresan, 2013 yılında Coins-e isimli kripto para borsasını kullanıma açtı ve kripto ATM projesi olan BitAccess’in ortak kurucu olarak sektöre aktif yer aldı.

Sundaresan, Twobadour takma adıyla da bilinen Anand Venkateswaran ile Metapurse fonunu işletiyor. Hem Sundaresan hem de Venkateswaran, Güney Hindistan eyaleti Tamil Nadu doğumlular.

“GÜNEY YÜKSELİYOR”

Sundaresan ve Venkateswaran, “İsmimizi gizleyebilirdik, ancak Christie’s ile ortak basın bültenimize birkaç ipucu sunmaya karar verdik […] Amacımız, Kızılderililere ve beyaz olmayan insanlara onların da söz sahibi olabileceklerini, kripto sektörünün eşitlik sunan bir güç olduğunu göstermekti. Batı ile diğer bölgeler arasında mesafe kısalıyor. Özellikle de güney yükseliyor” şeklinde yazdı. Ayrıca takma adlarını “maske” değil, “exosuit (mekanik dış iskelet)” olarak tanımladılar.