Beklenen açıklama geldi! Seren Serengil, ‘Söylemezsem Olmaz’dan ayrıldı! Ortalık karıştı

Seren Serengil'in, 'Söylemezsem Olmaz' programındaki partnerleri Bircan Bali ve Arto ile arasında bir süredir soğuk rüzgarlar esiyordu. Son olarak yapımcıyla tartışma yaşadığı ve programdan kovulduğu konuşulan Serengil'in, yayın sırasında yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle hastanelik olmuştu. Seren Serengil'den beklenen açıklama geldi. İşte tüm detaylar haberimizde…

Seren Serengil’in, “10 Ocak Salı günkü yayını terk ettikten sonra Söylemezsem Olmaz programından kovulduğu” haberleri çıkmıştı. Sessizliğini bozan 51 yaşındaki şarkıcı ve sunucu, yorumcular Bircan Bali, Arto Dalga ve yapımcı tarafından mobbing, hem sözlü hem de psikolojik şiddete maruz kaldığı için bu kararı aldığını duyurdu.

İŞTE KRİZİN NEDENİ
İddialara göre; Serengil’in Ebru Yaşar haberini sunmak istememesi kriz çıkardı. Bunun üzerine şarkıcı ile programın yapımcısı kavga etti ve ipler tamamen koptu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Seren Serengil, dikkat çeken bir açıklamaya imza attı.

“Uzun zamandır süregelen birtakım olaylarla birlikte her sabah Beyaz TV’de yorumculuğunu yapmakta olduğum Söylemezsem Olmaz isimli programdan bu sabah itibarıyla tüm yasal haklarımı saklı tutarak ayrılmış bulunmaktayım.

“BİR SÜRE DAHA KATLANDIM”

Programdaki diğer yorumcular ve yapımcı tarafından uğradığım sözlü, psikolojik şiddet ve mobbing nedeniyle kişilik haklarının, kamuoyu önündeki itibarımın, ismimin marka değerinin ve siz sayın izleyicilerimin gözündeki varlığımın zarar görmemesi adına bu kararı almış bulunmaktayım.

Kanal yönetimine, daha önce programda kalmam konusunda ısrarcı olan ve ayrılma kararımdan beni vazgeçiren, kendisine duyduğum saygı, bazı şeylerin değişeceğine duyduğum güven ve kendisinin hatırı için bir süre daha bu duruma katlandığım kanal sahibimiz Sayın Osman Gökçek’e ve siz değerli seyircilerime teşekkür ediyorum.

“DAHA FAZLA TAHAMMÜLÜM KALMADI”
Her şeye, tüm mobbing ve baskılara rağmen bütün özverim, iyi niyetim ve anlayışımla devam ettiğim programda, uzun zamandır Beyaz TV dışında başkaca bir çalışma hayatı olmamış kişileri, yapımcıyı ve diğer arkadaşlarımı da düşünerek bundan sonra başka bir yerde iş bulma imkanlarının piyasa koşulları gereği zor olduğunu bildiğimden kimsenin kazancıyla, çalışma hayatıyla ve en önemlisi de ekmeğiyle oynamak gibi bir düşüncem olamayacağından bugüne kadar birçok farklı projede yer almış birisi olarak tarafımın böyle endişeleri bulunmadığından hiç kimseyi bir tercih yapmaya zorlamaksızın sulhen çözüm üretmek için çok çabalamış olsam da katlanmak zorunda kaldığım, her gün dozu daha da artan ve son aşamada şahsıma, aileme yapılan hakaretler ve kişilik haklarıma yapılan ihlaller ile tüm bunlara yapım ekibi tarafından da göz yumulması sebebiyle daha fazla olanlara tahammülüm kalmadığından aynı zamanda bu durumdan sağlığımın da kötü yönde etkilenmemesi üzerine programdan ayrıldığımı beni seven, soran, hatır bilen tüm değerli seyircilerim ve takipçilerim ile paylaşırım.

“KISA BİR MÜSAADE İSTİYORUM”
En yakın zamanda sizin de beni görmek isteyeceğiniz, iş, emek ve enerjimi hak eden, saygı koşullarının korunduğu, vizyonuma uygun farklı projelerde görüşmek üzere. Şimdilik sizden kısa bir müsaade istiyorum. Anlayışınız ve desteğinin için teşekkür ederim.”

YORUM