Beşiktaş'taki İETT kazasında şok detay! Şoför uyuşturucu kullanmış | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

12 Mayıs 2021 - 05:27

Beşiktaş’taki İETT kazasında şok detay! Şoför uyuşturucu kullanmış

Sabah saatlerinde Balmumcu- Beşiktaş yönündeki alt geçitte seyir halindeki çifti katlı İETT otobüsünün bariyerlere saplanması sonucu bir yolcunun hayatını kaybetmesi diğer bir yolcunun da yaralanmasıyla ilgili başlatılan incelemede otobüs şoförünün uyuşturucu madde etkisi altında olduğu ortaya çıktı. Kazanın olduğu anda telefonla uğraştığı belirlenen şoförün, alt geçitte 282 metre sürüklendiği tespit edildi.

Beşiktaş’taki İETT kazasında şok detay! Şoför uyuşturucu kullanmış
Son Güncelleme :

26 Nisan 2021 - 11:20

Kaza, Barbaros Bulvarı Balmumcu’da bulunan alt geçitte saat 08.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, çift katlı İETT otobüsünün şoförü Baki T. telefonu ile oynarken hızla bariyerlere çarptı. Bariyerin otobüsün içine girmesi sonucu 31 yaşındaki Sevgi Yamaç Yalçın otobüse sağlanan bariyere sıkışırken, M.B. yaralandı.

0x0 sofor uyusturucu etkisindeymis 1619065503556 - Beşiktaş'taki İETT kazasında şok detay! Şoför uyuşturucu kullanmış

ŞOFÖR GÖZALTINA ALINDI

İhbar üzerine olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, bariyerlerin saplandığı Sevgi Yamaç Yalçin’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Ayağında kırık olan yolcu M.B. ise ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı. İtfaiye ekipleri de bariyerleri keserek otobüsten çıkardı. Otobüs şoförü Baki T. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

0x0 sofor uyusturucu etkisindeymis 1619065504306 - Beşiktaş'taki İETT kazasında şok detay! Şoför uyuşturucu kullanmış

KANINDA UYUŞTURUCU MADDE ÇIKTI

Olayla ilgili başlatılan incelemede sağlık kontrolüne götürülen gözaltındaki şoförün kanında uyuşturucu madde olduğu tespit edildi.

0x0 sofor uyusturucu etkisindeymis 1619065507516 - Beşiktaş'taki İETT kazasında şok detay! Şoför uyuşturucu kullanmış

Otobüsün herhangi bir fren izi olmaksızın 282 metre sürüklenerek gittiği, otobüs bariyerlerdeki demirlerin bir kısmının sökülmesine neden olduğu belirlendi.

0x0 sofor uyusturucu etkisindeymis 1619065507974 - Beşiktaş'taki İETT kazasında şok detay! Şoför uyuşturucu kullanmış

Sökülen iki bariyer demirinin otobüsün sağ ön tarafından içeri girdiği ve Sağ alt en arka koltukta oturan Sevgi Yamaç Yalçın başına isabet ettiği ortaya çıktı. Sağ önde oturan diğer bir yolcunun da ayağında kırık olduğu tespit edildi. Soruşturma sürüyor.

 

Sabah / Dilek Yaman Demir