BODRUM’DA PERİHAN SÖZEN FIRTINASI ESİYOR

TRT ve sahnelerin başarılı assolisti Perihan Sözen emekli olduktan sonra yerleştiği Bodrum’da bir an bile boş durmuyor. Sözen öyle bir koro kurdu ki şimdi herkes O’nu ve korosunu konuşuyor

 

CEMAL BİLGE

MUĞLA – TRT’de çalıştığı yıllarda sergilediği altın değerinde ki performanslarla emekli olan, platin çağını ise İstanbul’un ünlü gazinolarında assolist olarak verdiği birbirinden unutulmaz konserlerle yaşayan ünlü sanatçı Perihan Sözen yerleştiği Bodrum’da emekliliğinin tadını çıkaracağına ilçe halkına şöhretin kapılarını aralıyor.

Kurduğu ve adını ‘Yıldızlar’ koyduğu korosuyla Bodrum’u ve halkını musikiye doyuran Sözen, son birkaç yılın bölgedeki en çok konuşulan ismi haline geldi.

Kaliteli şarkılardan oluşan repertuarlarla çıktığı konserlerinde her biri bir Sözen tadındaki talebeleriyle fırtınalar estiren ünlü sanatçı başarıya doymak bilmiyor.

En son kendisini gibi TRT sanatçısı olan ünlü sanatçı Zekai Tunca ile kader birliği yapan Sözen, sözü Ahmet Selçuk İlkan’a bestesi Zekai Tunca’ya ait ‘İyi ki doğdun, iyi ki varsın’ adlı şarkıyı sanatçı dostu Tunca ile yaptıkları bir düetle seslendirdi.

Korosunun da vokal yaptığı çalışma başta Bodrum olmak üzere bölgenin hemen her şehrinde ve ilçesinde büyük ilgi görmüşe benziyor.

Attığı her adımı bir sürpriz olan Perihan Sözen’in bundan sonra hangi projelerle hayranlarının karşısına çıkacağı şimdiden merak ediliyor. Yolun açık olsun Sözen, başarıların daim olsun