Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan sert çıkış: Alnını karışlarım

featured
service

Mülteciler üzerine yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Özcan, kayyum tartışmaları hakkında sert konuştu. “Böyle fısıltılar geliyor Ankara’dan, kayyum atanacakmış. Hadi oradan, kardeşim! Milli iradenin tecellisiyim ben” diyen Özcan, “Ben bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım” ifadelerini kullandı.

Afgan mülteciler hakkında yaptığı açıklamalarla tepki toplayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, göçmenlere suyun 10 kat zamlı verileceğine ilişkin sözlerinden vazgeçmemesi nedeniyle gündemden düşmüyor.

Özcan, bu söylemlerinin ardından kendisinin yerine kayyum atanacağına dair tartışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu. Sosyal medya platformu Twitter’dan kayyum tartışmaları hakkında yaptığı konuşmayı içeren bir videoyu paylaşan Özcan, paylaşımına “Birileri Tanju Özcan’ı durdursun deyip belediyeye darbe çağrısı yapıyorlar. Bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım” notunu düştü.

Videoda ise şu ifadeler yer aldı:

“Kardeşim, bana nasıl kayyum atayacaksın sen? Vatansever olduğum için mi kayyum atayacaksın? ‘Darbeci ABD’ dediğim için mi kayyum atayacaksın? Beni kim durduracak? Kim? Onu söylüyorum. Ömrüm boyunca FETÖ’cülere karşı olduğum için mi, FETÖ’cüler bana hakaret ettiği için mi kayyum atayacaksın? PKK’nın ölüm listesine beni aldıkları için mi kayyum atayacaksın? Benim hangi terör örgütüyle ne bugün ne geçmişte kol kola yürümüşlüğüm var?”

‘BU YOLA ÇIK DİYEN HALK, DUR DİYECEK OLAN DA HALK’

Birileri bunu durdursun diyor. Nasıl durduracak? Böyle fısıltılar geliyor Ankara’dan, kayyum atanacakmış. Hadi oradan, kardeşim! Milli iradenin tecellisiyim ben. Bana ‘Bu yola çık’ diyen de halk, ‘Dur’ diyecek olan da halktır. Ben bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan sert çıkış: Alnını karışlarım