Borsa Gündem’de skandallar bitmiyor: ‘İtibar suikastı’ iddiası yargıya taşındı, parayla haber mi siliyorlar?

Bir çok kişinin borsayı takip etmek için kullandığı haber sitesi olan Borsa Gündem bu sefer’de farklı bir konuyla gündeme geldi.

Borsagundem isimli internet sitesi ile ilgili şok açıklamalar! Para karşılığı haber silmek istedikleri iddiası ile davalık oldular! Kulis haber adı altında şantaj yazıldığı iddiası ile dava açıldı! Konu yargıya geçiş yaptı. Borsa’da olan şirketlere karşı itibar suikastı mı yapılıyor?
Bir çok firma ve borsada olan şirketler hakkında yazılan yazıların ise şantaj amaçlı olduğu iddia edilmeye başlandı.

SİTE VE HABERİ YAPAN İSİM HAKKINDA DAVA
13 Temmuz’da (bugün) borsaya açık iki şirket hakkında ‘asılsız’ iddialarda bulunduğu ve yatırımcıları zor durumda bıraktığı ileri sürülen BorsaGündem.com adlı haber sitesi ile haberi yapan isim Orhan Pala hakkında dava açıldığı belirtildi.

DAVACI ŞİRKETTEN AÇIKLAMA
Söz konusu davayı açan Mega Polietilen Yönetim Kurulu Başkanı Eda Özhan, polemikhaber.com’a yaptığı açıklamada, “Borsa Gündem adlı haber sitesinde çıkan haberler asılsız olmakla birlikte ‘çamur at izi kalsın’ mantığıyla hareket etmişlerdir. İlgili haberde, eşimle ilgili dava dosyaları olduğu da ‘kocaman’ bir yalandır. Bizler bu tarz haberlere kulak asmadan, üretmeye ve ülkemize istidam ve katma değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKA HABER KALDIRILMIŞ
Özhan açıklamasının sonunda ise “Ayrıca bizimle beraber olumsuz haberi yapılan bir diğer firmanın haberinin saatler sonra haberinin siteden kaldırılması da çok manidar ve kafaları karıştırmıştır” ifadelerini kullandı.

İLK VUKUAT DEĞİL
Öte yandan söz konusu haber sitesinde başka şirketlere de ‘şantaj yapıldığı’ ve para istendiği ortaya çıktı.