Süper Kulüp Magazin

Borsacı Hasan Meşe’ye SPK 6 ay işlem yasağı getirdi

Hasan Meşe Borsa yatırımcısını sosyal medya platformaları Telegram ve Twitter üzerinden Kiler Gayrimenkul ait hisselerde  yatırımcıyı yalnış yönlendirdiği için bir kez daha ceza aldı.

Borsacı Hasan Meşe’ye SPK 6 ay işlem yasağı getirdi
147
16 Temmuz 2020 - 16:22

Hasan Meşe Borsa yatırımcısını sosyal medya platformaları Telegram ve Twitter üzerinden Kiler Gayrimenkul‘e ait hisselerde  yatırımcıyı yalnış yönlendirdiği için bir kez daha ceza aldı.

Meşe, Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’nin 5/1 maddeleri uyarınca SPK 6ay geçici işlem yapamaz yasağı getirdi.

HASAN MEŞE AKILLANMAK BİLMİYOR

Borsacı Hasan Meşe’nin bu ilk cezası değil daha öncede 2019 Kasım ayında Hisseler düşük seviyeden toplanıyor, sistemkoin belirli bir fiyata çekilince Hasan Meşe devreye giriyor ve sosyal medya hesaplarından pazarladığı hisseleri küçük yatırımcılara satmıştı.

Borsa yatırımcısını yanıltmaktan asla vazgeçmeyen Hasan Meşe’nin ismini daha çok görünecek gibi.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KLGYO) pay piyasasında 03.07.2020-09.07.2020 döneminde meydana gelen fiyat ve miktar hareketlerinin incelenmesi sonucunda;

A) 6362 sayılı SPKn’nun 107/1 maddesinde sayılan fiilleri işlediğine dair makul şüphe bulunan ve aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen şahıslar ile Telegram adlı sosyal paylaşım sitesinde 20.235 adet takipçisi bulunan “BORSA66 AİLESİ” isimli kanal üzerinden ve Twitter adlı sosyal paylaşım sitesinde 17.600 adet takipçisi bulunan “@hasanmese35” isimli Twitter hesabı üzerinden yatırımcıları yönlendirmeye yönelik, bu şahısların işlemlerini destekleyici nitelikte paylaşımlarda bulunduğu belirlenen Hasan MEŞE hakkında, 6362 sayılı SPKn’nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, 6362 sayılı SPKn’nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; 14.07.2020 tarihinden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle
geçici işlem yasağı uygulanmasına,

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Süper Kulüp Magazin © 2013 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.