Süper Kulüp Magazin

Borsalarda uzun düşünme zamanı

ABD’de korona virüs vaka sayısının artmasıyla birlikte borsalardaki endişe yükselirken teknoloji ve Çinli hisselerin rallisi piyasaların rahat bir nefes almasını sağladı.

Borsalarda uzun düşünme zamanı
16
10 Temmuz 2020 - 22:15

ABD’de korona virüs vaka sayısının artmasıyla birlikte borsalardaki endişe yükselirken teknoloji ve Çinli hisselerin rallisi piyasaların rahat bir nefes almasını sağladı. Ancak ABD’de korona virüs kaynaklı ölüm sayısının giderek artması yatırımcıların endişelerini artırmakta.

Yatırım şirketi CIBC’nin Baş Yatırım Sorumlusu David Donabedian, Marketwatch’a verdiği röportajda Şubat ayından sonra S&P 500 endeksinin “v” şeklinde mükemmel bir şekilde toparlandığını ancak önümüzdeki aylarda yüksek volatiliteye bağlı olarak borsalar yassı hareket edeceğini iletti.

Borsaların günümüzde aşırı satış yiyeceğini düşünmediğini belirten Donabedian yatırımcıların günümüzde borsalara kısa vadeli olarak girmelerinin çok da mantıklı olmadığını söyledi.

Stratejist borsaların risk-ödül dengesinde yeni bir evreye girdiğini düşünürken borsaların yükselmesinin ABD Merkez Bankası FED’in desteklerine bağlı olduğunu belirtti.

Şu anda piyasalarda artan vaka sayısıyla beraber genel olarak aşağı yönlü bir bakış hakimken birçok yatırımcı borsaların aşırı şiştiğini düşünmekte.

Stratejiste göre yatırımcılar kısa vade yerine uzunu tercih ettiklerinde çok daha fazla kar elde edecekler.

Teknoloji ve sağlık şirketlerinin pandemi döneminde hisseleri aşırı yükselse de artan karlılığıyla birlikte daha fazla yükseleceğini inanan isim perakende dışında kalan sektörlerin çeyrek bilançolarının kötü geleceğinden emin.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Süper Kulüp Magazin © 2013 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.