Borsanın en büyük tefecisi Cihan Sütşurup’a bir darbede kripto para borsalarından

featured

Borsada yaptıkları işlemler sebebiyle, SPK tarafından haklarında 6 aylık işlem yasağı getirilen, sermaye piyasalarında adı birçok kez soruşturmalara ve yasaklamalara konu olan borsanın en büyük tefecisi olarak tanınan Cihan Sütşurup, Melis Sütşurup, Simge Sütşurup şimdi de rotayı kripto para sektörüne kırdı.

Borsagundem’in haberine göre adını kısa bir süre evvel eski şarkıcı Mustafa Sandal ile olan inişli çıkışlı ilişkisiyle duyuran Melis Sütşurup’un adının bu defa ailesi hakkındaki soruşturmalarla gelmesi dikkat çekti.

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından birinde, Simge Sütşurup adına hesap açan ve yaptığı şüpheli işlemlerle dikkat çeken aileye ait hesap borsa tarafından işleme kapatılırken, Mali Suçları Araştırma Kurulu’na (MASAK) şüpheli işlem bildirimi yapıldı ve mail suçlarla mücadele mevzuatına aykırı işlemlerden ötürü tüm bilgi ve belgeler incelemeye alındı.

https://www.superkulup.com/dunyayi-korona-istanbul-borsasini-spekulatorlerin-finansoru-cihan-sutsurup-vurdu.html

KRİPTO PARA MANİPÜLASYONU

Simge, Melis ve Cihan Sütşurup’un, kripto borsalarında, gerçeğe aykırı içsel bilgi yayarak çevrelerinden düşük fiyattan aldıkları kripto varlıkları karlı şekilde satmaya ve aynı şekilde fiyatları yukarı çekerek haksız kazanç sağlamayı hedefledikleri tespitiyle inceleme başlatıldı. Ayrıca, ailenin Simge Sütşurup adına açılmış hesaplar üzerinden gerçekleştirmeye çalıştığı yüksek montanlı işlemlerle suni hacim yaratarak tahtada manipülatif işlemler yapmaya çalışırken hesaplarının askıya alındığı gelen duyumlar arasında.

Öte yandan bilgi suistimali ve dolandırıcılık şüphesi uyandıran işlemlerde, Sütşurup ailesinin üçüncü şahısları da organize ederek işlemlerin bir parçası haline getirdikleri öne çıkan bilgilerin arasında.

İSMİ BİRÇOK BORSA OPERASYONUNA KARIŞTI

Borsa ve sermaye piyasalarında hakkında çok sayıda soruşturma açılan Cihan Sütşurup’a, Melis Sütşurup’a, Simge Sütşürüp’a SPK tarafından 6 ay boyunca işlem yasağı getirilmiş ve ceza uygulanmıştı.

İşlem yasaklarının etkisiyle midir bilinmez ancak rotasını kripto borsalarına kıran Sütşurup ailesinin bir darbede kripto camiasından almasından sonra ne yapacağı merak konusu olarak ilgili kamu oyunda konuşulan konuların arasında yer alıyor.

Uzun süredir kısa süre önce vefat eden borsacı Mecnur Çolak’ı fonlayan kişi olarak bilinen Cihan Sütşurup’un çevresinde fonlayacak kişilerin azalmasıyla rotayı kripto parala borsalarına kırdığı söyleniyor.

Borsanın en büyük tefecisi Cihan Sütşurup’a bir darbede kripto para borsalarından
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin