Buket Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? Yeni programında konuk krizi! | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

6 Mart 2021 - 02:31

Buket Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? Yeni programında konuk krizi!

2019 yerel seçimleri öncesinde Kanal D’de konuk ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı alaycı üslubu ve ciddiyetsiz tavırları nedeniyle ağır eleştiriler alan Buket Aydın’ın, yeni kanalı Haber Global’de sunuculuğunu yaptığı ‘Koltuk’ programına kimsenin konuk olmak istemediği ileri sürüldü. İşte, Buket Aydın biyografisi…

Buket Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? Yeni programında konuk krizi!
Son Güncelleme :

22 Şubat 2021 - 13:28

Eski Kanal D Haber Başkanı ve ana haber bülteni sunucusuyken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin’i kazanacağını söylemesi üzerine kahkaha atan Buket Aydın, kanalla yollarını ayırmak zorunda kalmıştı.

Aydın’ın Kanal D Ana Haber Sunucusu olarak görevine son verildiğinde “Bülteni ben sunacağım” diyerek stüdyoya girmeye çalıştığı, ancak kanal güvenliğinin kendisini zorla dışarıya çıkardığı da iddia edilmişti.

HİÇ KİMSE PROGAMINA ÇIKMAK İSTEMİYOR

Bir süre ekranlardan uzak kalan ünlü sunucu, 2021 yılında Haber Global ile el sıkışarak ‘Koltuk’ programı için kolları sıvadı. Fakat Buket Aydın’ın programına konuk bulamadığı ve hem hükümetten hem de muhalefetten birçok ismin programa katılma teklifini reddettiği öne sürüldü.

OdaTV’nin Haber Global kulislerinden aktardığı iddiada, Buket Aydın’ın geçmişi nedeniyle konuk bulamadığı, hem hükümetten hem de muhalefetten birçok ismin ‘konuk’ teklifini reddettiği ifade edildi.

Buket Aydın’ın bu nedenle programını yapamama ihtimalinin olduğu, son çare olarak ise eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e teklif gittiği ve onu ekrana çıkardığı belirtildi.

 

BUKET AYDIN’IN HAYAT HİKAYESİ

1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi.

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Buket Aydın, Atilla İlhan’ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı.

Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alan sunucu, bir radyoda haber spikerliği yaparak meslek hayatına başladı. Radyodan Kanaltürk TV’ye geçiş yapan Buket Aydın, ilk ekran deneyimini spor bülteni ve hafta sonu ana haber bültenini sunarak yaşadı.

Daha sonra TRT Türk’te program sunuculuğu yapmaya başlayan ünlü spiker, 2011-2018 yılları arasında NTV’nin ekran yüzü oldu.

Nişantaşı Üniversitesi’nde radyo, televizyon ve sinema bölümünde dersler verdi.

2018 yılında Kanal D Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başlayan Buket Aydın, haber dairesi başkanlığına getirildi. 2019 yerel seçimleri öncesi canlı yayında konuk ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı takındığı alaycı tavır, kamuoyunda uzun süre rahatsızlık uyandırınca kanal yönetimi 9 Mayıs 2020’de işine son verdi.

30 Ocak 2021’de ekranlara geri dönen Buket Aydın, Haber Global TV’de ‘Koltuk’ programını hazırlayıp sundu.

ÖZEL YAŞAMI

1985 doğumlu olan Buket Aydın, 2021 yılı itibarıyla 36 yaşındadır.

2013-2020 yılları arasında iş insanı Erce baykal ile evli kaldı.

Buket Aydın 1.65 cm boyunda, 56 kilo ve oğlak burcudur.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @buketay, Twitter’da @buketaydin kullanıcı adıyla yer almaktadır.