Çağlar arsa bağışlıyor, bürokrat ve siyasetçiler armut topluyor. -Süper Kulüp

4 Aralık 2020 - 14:48

Çağlar arsa bağışlıyor, bürokrat ve siyasetçiler armut topluyor.

Çağlar arsa bağışlıyor, bürokrat ve siyasetçiler armut topluyor. Vatandaşın sağlık tesisi ve eğitim için bağışladığı arsa ve arazilere bir çivi bile çakamayan beceriksiz siyasetçi ve bürokratlar defolup gitmeli.

Çağlar arsa bağışlıyor, bürokrat ve siyasetçiler armut topluyor.
Son Güncelleme :

31 Ekim 2020 - 0:47

Çağlar arsa bağışlıyor, bürokrat ve siyasetçiler armut topluyor. Türkiye’nin ve Bursa’nın ünlü iş insanı eski Bakan Cavit Çağlar hayırseverlikte çağ atlıyor elinden geleni yapıyor ama gelgelelim beceriksiz siyasetçi ve bürokratlarımız armut topluyor bir çivi bile çakamıyor.

Baktı ki liyakatsiz ve beceriksiz siyasetçiler bir cacık yiyemiyor, var olan araziye proje bile geliştiremiyor Cavit Beyde kibarca araziyi geri istiyor.

Sonra ne mi oluyor?

Yedi sülalesi maymuna ve şaşkına dönenler başlıyorlar vik vik vik yapmaya.

Fazla söze gerek yok birader. Cavit Bey anladığım kadarıyla çakamayana çakarlar hesabı araziyi geri istiyor.

Devletin hiçbir bürokratı ve siyasetçisi devleti aciz duruma düşüremez aciz gibi gösteremez.

Ben sana, kullan hastane için, kullan okul için arazi vereceğim sen bir çivi bile çakamayacaksın.

Konuyu daha net anlayacağımız dilden saflara anlatır gibi yine Olay Gazetesi yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın kaleminden bir kez daha anlatalım…

Ahmet Emin Yılmaz:Yıl 2012… Alanında Türkiye’nin tek hastanesi olan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nin büyütülmesi için harekete geçiliyor.

Bir yandan bürokratik adımlar atılırken, Altınova Mahallesi Muhtarı ile Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneği başkan ve yöneticileri Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ı ziyarete geliyorlar.

O ziyarette…

50 yataklı hastaneyi 100 yatağa çıkarıp büyütecek proje için, büyüme alanında bulunan Çağlar’a ait yaklaşık 4 dönümlük araziyi istiyorlar.

Çağlar da…

2012 yılının değerleriyle 4 milyon liralık gayrimenkulünü hastane için bağışlamaya karar veriyor. Bugüne kadar Bursa’ya gelen hizmetlere öncülük etmiş, yatırımları ve kişisel yardımlarıyla iz bırakmış duayen sanayici olarak, Türkiye’nin tek Spastik Çocuklar Hastanesi’nin büyümesinin önünü açıyor.

Yazışmalar yapılıyor, işlemler tamamlanıyor, 16 Şubat 2012 günü Bursa Valiliği’nde protokol imza töreni düzenleniyor.

Törende…

Dönemin Bursa Valisi tarafından, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ek binasına Cavit Çağlar adının verileceği açıklanıyor.

Ne var ki…

Protokolün üzerinden 8.5 yıl geçmesine karşın Türkiye’nin tek Spastik Çocuklar Hastanesi için adım atılmadı.

Gerçi…

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz aylarda proje ihalesi yaptı, ama nedense sonrası için adımlar bir türlü atılamadı.

Nitekim…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cuma akşamı Bursa programı sırasında “Türkiye’nin tek Spastik Çocuklar Hastanesi’ni büyütüyoruz” dedi, ama proje ihalesini kazanan firma Bursa’ya geldiğinde mevzuat tıkandığı için hiçbir şey yapamadan geri döndü.

Sonunda…

Verilen sözlere ve yapılan açıklamalara karşın, projeyle ilgili tek bir çivi çakılmaması, somut bir adım atılmaması Çağlar’ı rahatsız etti.

Bunun üzerine…

Bursa Valiliği’ne yazıyla başvurup “gayrimenkulümü bağışlama irademden vazgeçtim” dedi.

Oyalamaya da son verdi.


Ali Osman Sönmez Hastanesi için de kötü haber

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, cuma akşamı Bursa programı sırasında, Acemler’deki Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi inşaatının ödenek sıkıntısı olmadığını, müteahhidin iflası nedeniyle tamamlama ihalesi yapıldığını açıkladı.

Ne var ki…

İhalesi sonrasında itiraz süresinin son günü olan dün akşam itibarıyla, ihaleye giren firmalardan biri itiraz başvurusu yaptı. Bu da sürecin en az 2 ay uzaması demek.

***

Akabinde ve detayında sevgili kardeşlerim.

Çağlar arsa bağışlıyor, bürokrat ve siyasetçiler armut topluyor. Vatandaşın sağlık tesisi ve eğitim için bağışladığı arsa ve arazilere bir çivi bile çakamayan beceriksiz siyasetçi ve bürokratlar defolup gitmeli.

Hasetinden ve kıskançlığından ciğersiz kalmış ciğeri beş para etmeyen zurnacılar, ya akıllı olacaklar ya da olmayan akıllarını almaya gerek yok.

Hayırseverlik yapmış bir Devlet Adamına laf ederken bir değil iki değil 4 defa düşüneceksin.

Attırmayın Türk’ün kafasını akıllı olun… 

#NOKTABURSA.COM.TR