Citigroup’tan ofiste çalışması gereken 1000 çalışanına haftada üç gün kovid testi!

Citigroup, İngiltere’deki karantina kısıtlamalarının kaldırılmasıyla personeli ofise geri getirme planları kapsamında Londra merkezindeki yaklaşık 1000 çalışana yaz boyunca Kovid-19 testleri gönderecek.

Financial News’in haberine göre Citigroup’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Genel Müdürü David Livingstone tarafından bu hafta çalışanlarla paylaşılan bir notta ABD bankasının Londra merkezini düzenli olarak ziyaret eden çalışanların ve yüklenicilerin evlerine Kovid-19 testleri göndermeye başlandığı belirtiliyor.
İngiltere hükümetinin Kovid-19 kısıtlamalarını kademeli olarak kaldırmasıyla birlikte bankalar daha fazla çalışanı ofise geri getirmeye hazırlanıyor. Ülkede en geç 21 Haziran’a kadar, tiyatroların ve gece kulüplerinin yeniden açılması da dahil olmak üzere sosyal etkileşime dayalı tüm yasal sınırlamaların kaldırılması planlanıyor.

Bununla birlikte, işverenlerin çalışanlarının güvenli bir şekilde ofise dönebilmelerini sağlamak için protokollere ihtiyacı var. Citi’nin Londra merkezinde çalışan 6.000 personelinin yaklaşık 1.000’i için yapılan söz konusu pilot program, asemptomatik virüs taşıyıcılarının ofislere girmesini önlemek amacıyla gerçekleştiriliyor.
Citigroup’un İngiltere biriminden sorumlu ismi James Bardrick konuyla ilgili açıklamasında “Bu gönüllük esasına dayalı pilot uygulama, evden çalışamayan ve ofislerimize katılmasına zaten onay verilen kişilere sunuluyor. Test programı, mevcut kontrollerimize ve çalışanlarımızın sağlığını korumaya yönelik önlemlere ek olarak ofiste çalışan meslektaşlarımız için başka bir koruma katmanı sağlamayı amaçlamaktadır” ifadelerine yer verdi.

Programa dahil olan çalışanlar, ofise gelmeyi planlasalar bile her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kendi kendilerine Kovid-19 testlerini yapmaları istenecek. Testlerin sonuçları Citi’nin sağlık hizmetleri sağlayıcısı HCA’ya gönderilecek ve negatif sonucun teyidi çalışanlara gönderilecek.

yorum Yap