Corona virüs online aldatmaları artırdı | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

13 Mayıs 2021 - 14:28

Corona virüs online aldatmaları artırdı

Evli çiftlerin buluştuğu arkadaşlık sitesinin araştırmasına göre, son birkaç haftada karantinayla birlikte online aldatmalara da talep arttı. Geçtiğimiz ay erkek üyelerin talebinde %18, kadın üyelerinkinde ise %12 artış oldu.

Corona virüs online aldatmaları artırdı
Son Güncelleme :

17 Nisan 2021 - 2:16

Evli çiftlerin buluştuğu arkadaşlık sitesinin araştırmasına göre, son birkaç haftada karantinayla birlikte online aldatmalara da talep arttı. Geçtiğimiz ay erkek üyelerin talebinde %18, kadın üyelerinkinde ise %12 artış oldu.

 

corona virus online aldatmalari artirdi 161821577510 - Corona virüs online aldatmaları artırdı

Ankete katılan erkeklerin %74’ü, aldatma sebebi olarak evin içinde yeni kurallarla yaşamaktan “sıkılmalarını” gösterdi. Kadınların ise %64’ü birlikte geçirilen zaman arttıkça evliliklerindeki zayıflıkların açığa çıkmasını sebep olarak gösterdi.

corona virus online aldatmalari artirdi 16182157404 - Corona virüs online aldatmaları artırdı

Bu online aldatmalarda çiftler evlilik dışı partnerlerine fotoğraflarını gönderiyor veya görüntülü konuşma yoluyla online buluşmalarını gerçekleştiriyorlar.

corona virus online aldatmalari artirdi 161821577518 - Corona virüs online aldatmaları artırdı

Peki bu durumun başımıza gelmemesi için ne yapmalıyız? Eşimizde evde geçirdiğimiz süre zarfında nelere dikkat etmeliyiz? Uzman Klinik Psikolog Nigar Çiçek yanıtladı: “Evde kalan çiftler kendi özel alanlarını koruyamadıkları için her şey iç içe geçmiş durumda. Dolayısıyla çatışmalar ve sıkılmalar artmakta. Bu duruma çözüm yolu olarak;

corona virus online aldatmalari artirdi 161821573910 - Corona virüs online aldatmaları artırdı

 

“Çiftler mesai saatleri sırasında, çalıştıkları anda sanki iş yerinde çalışıyormuş gibi rahat bırakılmalı. Günün bazı saatleri dışında özel ilgi alanlarına yönelmeliler. Kendi özel zamanlarında kendilerine yönelmeleri şart. Her şeyi beraber yapmayı zorlamaktansa ortak paydalarda buluşmayı denesinler. Ortak paydaları birlikte geçirecekleri zaman dilimine yaymaları gerekiyor. Evlilikte en temel olan “saygı, sevgi ve cinsellik” temellerini yeniden bu dönemde inşa etmek ya da korumak gerekiyor. Korunamazsa çatışmalar, kavgalar ve uzaklaşmalar başlıyor.

corona virus online aldatmalari artirdi 16182156964 - Corona virüs online aldatmaları artırdı

“Unutmayalım ki çiftler her dakika her an her saniye yan yana her şeyi birlikte yaptıklarında bu çatışmalar kaçınılmaz olacaktır. Biz biliyoruz ki insan kendi özel alanında ne kadar özgürleşir ve kendini gerçekleştirirse o kadar ilişkisinde de mutlu olur. Serbest zamanlarda karşıklı doyum yakalanmalı; serbest zamanlar ikisi için de destekleyici bir süreç olmalı, aksi halde coronadan sonra maalesef boşanmalar artacaktır.”