Credit-Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlunun ‘şantaj’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘özel hayatın gizliliğinin ihlali’ iddialarıyla ilgili davası başlıyor!

Dünyaca ünlü finans uzmanı, Credit-Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu’nun H. Işıl Fener’e yönelik 'şantaj’, 'tehdit’, 'hakaret’ ve 'özel hayatın gizliliğinin ihlali’ iddialarıyla ilgili davasında ilk duruşma 16 Mart Salı günü görülecek.

Hazırlanan iddianameye göre; Işıl Fener’in bir süre birliktelik yaşayıp sonrasında ayrıldığı iş insanı Emre Kemal Mimaroğlu’nun genç kadına kendisine ait e-posta adresinden ve Whatsapp uygulamasından tehdit ve şantaj içerikli mesajlar gönderdiği, telefonda sözlü şekilde de defalarca ‘aptal, salak, bilgisiz or**pu’ gibi sinkaflı kelimelerle cinsel ve psikolojik şiddet uyguladığı kayıtlarla tespit edildi.

Emre Kemal Mimaroğlu’nun Işıl Fener’e kendisine ait elinde bulunan müstehcen fotoğraf ve video görüntülerini mail ortamında üçüncü kişilerle (kadının ailesi ve otopark görevlileri) paylaşacağını belirten, hakaret içerikli mesajlar gönderdiği ortaya çıktı.

Mesajlarda şüpheli Mimaroğlu, müşteki Fener’e kendisine ‘f*ckbuddy’ olması yönünde de ısrarcı içerikler gönderdiği, teklifi kabul etmezse elindeki görüntüleri ailesi ve kadının yaşadığı binada görevli vale de dahil üçüncü kişilerle paylaşacağı yönünde tehdit ve şantaj yaptığı iddianamede yer aldı.

‘F*ckbuddy’ İngilizce bir kelime olup, ilişkinin taraflarının sadece cinsel ilişkiye girmek için bir araya gelmesi anlamına geliyor.

Dava dosyasında yer alan Mimaroğlu’nun gündüz saatleri ve gece yarısından sonra genç kadına gönderdiği mesajlardan bazıları şöyle: ¨F*ckbuddyim olmayı düşün ilerde. Direk line mi kapatma arada konuşuruz. Unutma video ve resimler elimde nereye biteceği belli olmaz.¨ ¨Yanlış bir şey yaparsan ailene veya aşağıdaki valeye bile gider bu resimler. Vale resmini gönderdin. Zaten hepsini tanıyorum. F*ck buddy iyi düşün.¨ ¨Çok zavallısın. Şu korona sürecinde f*ck buddy’lik iyi olurdu ama olsun. Öptüm çook want u.¨

Emre Kemal Mimaroğlu, hakkındaki tüm bu iddiaları kabul etmeyerek ‘Marie’ adlı eski kız arkadaşının bu birlikteliği öğrenince kıskançlıkla bu mesaj ve mail’leri iş insanının telefonu ve e-posta adresi üzerinden Işıl Fener’e attığını beyan etti.

Ancak Mimaroğlu’nun eski kız arkadaşı olduğunu ileri sürdüğü ifadesinde ‘Marie’ adlı kadının soyadı ya da adres ve iletişim bilgileri yer almadı.

Öte yandan davalı Emre Kemal Mimaroğlu’nun ünlü hukukçu-yazar merhum Prof. Dr. Sait Kemal Mimaroğlu’nun oğlu, davacı Işıl Fener’in ise Dekor Cam ve İstanbul Florya’daki Meos Balık Restoran’ın sahibi iş insanı Mehmet Şahin Fener’in kızı olduğu öğrenildi.

YORUM