Deniz Akkaya hakkında verilen tedbir kararı kaldırıldı - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

25 Ekim 2020 - 16:06

Deniz Akkaya hakkında verilen tedbir kararı kaldırıldı

Efe Önbilgin’in 10 yaşındaki kızının bikinili fotoğraflarının bir markanın reklamlarında yer alması ve sosyal medyada paylaşılması üzerine annesi Deniz Akkaya’ya karşı açtığı davanın görülmesine devam edildi.

Deniz Akkaya hakkında verilen tedbir kararı kaldırıldı
Son Güncelleme :

01 Ekim 2020 - 9:56

1

Efe Önbilgin'in 10 yaşındaki kızının bikinili fotoğraflarının bir markanın reklamlarında yer alması ve sosyal medyada paylaşılması üzerine annesi Deniz Akkaya'ya karşı açtığı davanın görülmesine devam edildi.

2

İstanbul 13. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya; davacı Efe Önbilgin ile davalı Deniz Akkaya katılmadı. Tarafları avukatları temsil etti.

3

'TİCARİ AMAÇLA REKLAM EDİLMEKTEDİR' Davacı Efe Önbilgin’in avukatı Kübranur Arslan beyanında, “21 Şubat 2020 tarihli celsede davalının sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmamasına ilişkin tedbir kararı verilmiştir. Ancak davalı taraf bu kararı dikkate almayarak ticari amaçlı olarak müşterek çocuğun fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaya devam etmektedir. Sosyal hizmet raporunda bu paylaşımların çocuğun menfaatine aykırı olduğu açıkça belirtilmiştir. Paylaşımlara bakıldığında ticari amaç ve reklam taşıdığı yüzbinlerce insana reklam edildiği ortadadır. Küçüğün menfaati için öncelikle tedbirin devamı ve davalıya ihtar gönderilmesini talep ederiz” dedi.

4

MAHKEME TEDBİR KARARINDAN DÖNDÜ Davalı Deniz Akkaya’nın avukatı Sinan Civriz ise beyanında, “21 Şubat 2020 tarihinde verilen tedbir kararı zaten uygulanması mümkün olmayan ve itiraz ettiğimiz bir tedbirdir. Müvekkilimiz çocuğu ile olan ve ticari olmayan çocuğu ile birlikte olan fotoğraflarını paylaşması engellenmektedir. Müşterek çocuğun babası ile olan fotoğrafları da paylaşılmaktadır. Müşterek çocuğun menfaatine aykırı bir durum yoktur. Bu nedenle tedbirin kaldırılmasını talep ederiz” dedi.

5

Mahkeme, verilen tedbir kararından dönülmesine karar verdi.