DERSİAD: Kudüs kırmızı çizgimizdir | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

16 Haziran 2021 - 23:54

DERSİAD: Kudüs kırmızı çizgimizdir

Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD) İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da cemaate saldırmasına tepki gösterdi.

DERSİAD: Kudüs kırmızı çizgimizdir
Son Güncelleme :

10 Mayıs 2021 - 1:38

DERSİAD’dan “Kudüs kırmızı çizgimizdir” başlığıyla yapılan açıklama şu şekilde;

Kudüs; Müslüman yurdu olup Filistin Halkı da Müslümanların gözbebeğidir. İsrail’in 1948 den beridir işgali altındaki Kudüs, her gün başka bir zulme uyanmakta ve aşama aşama işgal büyümektedir.

İşgal altındaki toprakların gerçek sahibi Filistin halkına karşı hukuksuz uygulamalarında sınır tanımayan İşgalci İsrail, aynı zamanda tüm İslam alemince kutsal ve mübarek kabul edilen Mescid i Aksa’nın da hürmetine saygısızlık etmekte beis görmemektedir. Uluslararası hukuka ve insan haklarına aykırı bu hadsiz eylemleri kesinlikle tolere edilemez.

Dünya Erdemli Sanayici Ve İşadamları Derneği olarak Kudüs’ün Müslüman yurdu olduğunu ve Müslüman yurdu olarak kalacağını, Siyonist bir zihniyet tarafından işgal edilmiş olmasını da asla kabul etmediğimizi açıkça ifade ederiz.

İşgalci İsrail Rejimi’nin Müslümanlarca kutsal olarak kabul ettiği Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu saldırılara son vermesini talep ediyoruz. Tüm İslam Ümmetini de tavır koymaya ve gayrete davet ediyoruz.

Mustafa Çınar 
Dersiad Genel Başkanı