Doktorun rüşvet çarkı! Geriye dönük rapor hizmeti! | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

4 Mart 2021 - 14:57

Doktorun rüşvet çarkı! Geriye dönük rapor hizmeti!

İstanbul Arnavutköy’de bir doktorun, açık cezaevinden denetimli serbestlikle bırakılan ve denetime uymayan hükümlülere rüşvet karşılığında geriye dönük sağlık rapor verip yasal işlem yapılmaktan kurtardığı ortaya çıktı. Doktor A.K.’nin şüphelilerle rüşvet karşılığı sahte rapor vermek üzere gerçekleştirdiği buluşmalar adım adım takip edildi. Polis, fotoğrafla rüşvet buluşmalarını belgeledi.

Doktorun rüşvet çarkı! Geriye dönük rapor hizmeti!
Son Güncelleme :

19 Şubat 2021 - 21:54

İstanbul Arnavutköy’de bir doktorun açık cezaevinden izinli olarak çıkan hükümlülere rüşvet karşılığında geriye dönük rapor verdiği ortaya çıktı. Skandal rüşvet olayı Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İnfaz İşleri Komisyonu raporuyla ortaya çıktı.

İddiaya göre infaz işleri bazı denetimli serbestlikle bırakılan hükümlülerin serbestlik kurallarına uymadığını fakat bir müddet sonra geriye dönük şekilde orijinal belgeyle düzenlenmiş istirahat raporu getirmeye başladıkları belirlendi.

İstanbul Arnavutköy merkezindeki birden fazla hükümlünün bu şekilde aynı doktor tarafından rapor sonucu usulsüzlük olduğunu düşünen infaz müdürlüğü durumu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ihbar etti.

TEKNİK TAKİPLE YAKAYI ELE VERDİ

İhbar üzerine harekete geçen İstanbul polisi Doktor A.K.’yi teknik takibe aldı. 3 hafta süren takip sırasında Doktor A.K.’nın şüphelilerle rüşvet karşılığı sahte rapor vermesi konusunda buluştuğu adım adım fotoğraf karelerine yansıdı. İddiaya göre doktor geriye dönük hazırladığı sahte raporları poliklinik defterine işlemek için mesai saatlerinden sonra klinik çalışanlarından gizlice defteri dışarı çıkarıp bir müddet sonra geri getirdiği yine takip sırasında ortaya çıktı.

İNFAZ MEMURLARI DA İŞİN İÇİNDE

Savcılık teknik takip sonrası doktorun yolsuzluğu ortaya çıkınca soruşturmaya derinlik kazandırdı. Hükümlülerin Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğünde görevli infaz koruma memuru tarafından Doktor A.K.’ya yönlendirildiği, hem doktorun hem de koruma memurunun bu yönlendirme karşılığında maddi menfaat elde ettiği ortaya çıktı.

İŞTE RÜŞVETİN BELGESİ

Geçtiğimiz günlerde İ.K., isimli hükümlü denetimli serbestlik hükümlerini yerine getirmeyince yine söz konusu doktora yönlendirildi. Soruşturma kapsamında izlenmeye devam eden doktor poliklinik defterini 12:30’da alarak aracının yanına gittiği ve burada İ.K., ile buluştuğu bir müddet sonrada polikliniğe geri döndüğü ve yanında İ.K.’nın vermiş olduğu rüşvet paraları belgelendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.