Süper Kulüp Haberleri

DOLAR, 2021’DE HANGİ GELİŞMELERDEN ETKİLENECEK?

Dolar kurunda yaşanan sert düşüşler sonrası ekonomist Atilla Yeşilada’dan yatırımcıya önemli uyarılar geldi. Atilla Yeşilada dolar kurunda 7 TL’yi hangi şartlarda görebileceğimizi açıkladı.

DOLAR, 2021’DE HANGİ GELİŞMELERDEN ETKİLENECEK?
19
05 Ocak 2021 - 22:37

Dolar kuru 2020 yılının kasım ayında 7.58 TL ile tarihi bir rekora imza atarken beraberinde yeni Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal yönetiminde  alınan faiz kararlarıyla birlikte 7.30 TL seviyesine kadar indi.

DOLAR KURU 2021’DE KAZANDIRIR MI?

2021 yılında dolar kuru için tehlikenin henüz geçmediği yorumlanıyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’nin yeni Başkanı Joe Biden ile bir şekilde anlaşma yoluna gideceğini tahmin eden Yeşilada bu doğrultuda dolar   kurunun 7 TL’ye bile inebileceğini öne sürdü.

İŞTE O DOLAR ANALİZİ: 

Mart ayından itibaren yeniden yaptırım konusu var. Ben taraf olmadan söylemeye çalışıyorum. Amerika s400 ler Türkiye’den çıkıncaya kadar Halkbank vasıtasıyla baskıyı artıracak. Avrupa’nın başka dertleri var Türkiye’yle Doğu Akdeniz, Libya meseleleri var. Bunlarda bir çözüm elde edinceye kadar Türkiye ekonomisini sıkacaklar.  Burada dolar kuru hakkında bir senaryo yürütmek için bu baskıya sayın Erdoğan’ın cevap vereceği konusunda fikir yürütmek zorundayız. Bir uzlaşma sağlanırsa ki ben Türkie ABD ve AB arasında sağlanacağını düşünüyorum. O zaman dolar kuru çok samimi söylüyorum 7 TL’ye de düşer. Yok bu uzlaşma sağlanmazsa önümüzde bir Rahip Brunson olayı var.  Bir ayda Türk Lirası dolar karşısında yüzde 35 değer kaybetti.

Şuanda maalesef ekonomiden yola çıkarak dolar kuru üzerinde bir senaryo üretemiyoruz . İş tamamen siyasete döndü. Mart ayına kadar büyük bir sıkıntıyla karşılaşacağımızı zannetmiyorum. Bence sıcak parayla birlikte Türk Lirası dolar karşısında bir miktar daha değer kazanabilir.  Ama ondan sonra iş çok ciddileşecek. Amerikan finansal kurumları Türkiye’ye borç vermekten men edildiğinde akıl almaz bir sıkıntıya gireriz. Avrupa’da kendi bankalarını dolaşıp el altından Türkiye’ye karşı biraz musluğu kaptın derse Türkiye ekonomisini boğarsınız.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Süper Kulüp Magazin © 2013 - 2021 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.