Dolar kahini Necmettin Batırel: Borsa 9 bin olacak

featured
service

Necmettin Batırel, adını ekonomi profesörü Özgür Demirtaş ile girdiği dolar diyalogu ile tanındı. Necmettin Batırel, doların 5 lira olduğu günden bu yana “dolar çok sert düşecek” söylemleriyle tanınıyor.

blank

Dolar ile ilgili yaptığı tüm tahminlerde yanılan Necmettin Batırel bu kez de Kur Korumalı Mevduat Hesabı ile ilgili bir tahminde bulundu.

Batırel’e göre, Kur Korumalı Mevduat Hesabı artık çözülecek. Buradan çıkan para borsaya yönelecek ve endeks 9 bin puana yükselecek.

Necmettin Batırel, bu büyük iddiasını twitter da dile getirdi.

“Kur Korumalı Hesaplarda biriken 78 milyar dolar çözülecek. Neden mi? Çünkü dövizdeki oynaklık sona erdi. TL değer kaybetmiyor. Hazine kur farkı ödemeyecek. Ayrıca faiz indirimiyle kur korumalıya yıllık ödenen faiz de düşüyor. Bu para borsaya akacak. Endeks 9 bine ulaşacak..”

Kur Korumalı Hesaplarda biriken 78 milyar dolar çözülecek. Neden mi? Çünkü dövizdeki oynaklık sona erdi. TL değer kaybetmiyor. Hazine kur farkı ödemeyecek. Ayrıca faiz indirimiyle kur korumalıya yıllık ödenen faiz de düşüyor. Bu para borsaya akacak. Endeks 9 bine ulaşacak..

— Necmettin Batırel (@necmbatirel) October 24, 2022

Dolar kahini Necmettin Batırel: Borsa 9 bin olacak