Süper Kulüp Magazin

Emekli ve memur için teklif

İYİ Partili Fahrettin Yokuş, hazırlayıp Meclis’e verdiği 2 ayrı kanun teklifi ile evi kirada oturan emeklilere her ay 581 TL kira yardımı yapılmasını ve memura da bayram ikramiyesi verilmesini istedi.

Emekli ve memur için teklif
14
14 Temmuz 2020 - 8:41

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Meclis’e emekli ve memurlarla ilgili 2 ayrı kanun teklifi verdi. İlk teklifte üzerlerine tapulu gayrimenkulü bulunmayan tüm emeklilere ve bundan sonra emekli olacaklara, asgari ücretin dörtte biri oranında her ay kira net 581 TL yardımı yapılması isteniyor. Asgari ücret arttıkça bu miktar da güncellenecek. Teklif, hayatını kaybeden ve emeklinin maaşını almaya hak kazanan varislerine de aynı şartlar altında ödenmesini öngörüyor.

İKRAMiYE 1500 TL OLSUN

TEKLİFİN gerekçesinde, “Zor şartlar altında geçinmeye çalışan emeklilerimize sosyal devlet ilkesi gereği, bir nebze de olsa katkıda bulunulmalıdır” denildi. “Enflasyon karşısında eriyen bayram ikramiyeleri her yıl tüketici fiyat endeksi doğrultusunda artırılmalı” diyen Yokuş hazırladığı diğer kanun teklifi ile de dini bayramlarda emeklilere ödenen bin TL’lik ikramiyenin, 1500 TL’ye yükseltilmesini ve bu ikramiyenin çalışan memurlara da verilmesini istedi.

Süper Kulüp Magazin © 2013 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.