ENERJİ ŞİRKETLERİ BORSA YOLUNDA

Enerji şirketleri borsa için kulları sıvadı. Zorlu, Global Yatırım ve Limak enerji borsada halka arz için gün sayıyor. Sabah gazetesinden İbrahim Acarın haberine göre buyıl halka arzada  enerji yılı olacak. 

ZORLU EYLÜLDE BORSADA

Zorlu Enerji ‘Zorlu Yenilenebilir Enerji’ adında yeni bir şirket kurarak eylül sonrası halka arzı planlıyor. , “Zorlu Doğal, Zorlu Jeotermal ve Rotor şirketleri altındaki hidroelektrik, jeotermal ve rüzgar yatırımları tek çatı aldında toplanıyor .

LİMAK HER SEKTÖRDE DÜŞÜNÜYOR

LİMAK Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir de, “Halka açılmamız gerekiyor. Uygun bir zaman geldiğinde bunu da yapmak istiyoruz. Sektör sektör açmayı düşünüyoruz. Çünkü her bir şirketimiz profesyoneller tarafından yönetilen şirketler. Çimento, turizm gibi her biri bağımsız olan şirketleri açmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

EN YAKIN NATUREL GAZ

Global Yatırım Holding iştiraki Naturel Gaz halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu. Sıkıştırılmış ve sıvılaştırılmış doğal gaz pazarında yaklaşık yüzde 20 pazar payına sahip şirketin halka arz büyüklüğünün 250 milyon TLyi bulacağı belirtiliyor.

İbrahim Acar / Sabah

yorum Yap