Enka Holding’in ortağı Ayşe Gülçelik’ten don davası

Borsa aracı kurumlarından Alfa Menkul Değerler’de çalışan sekreter Billur Fenerci, 10 yıl önce müşterilerinden gelen bugünkü değeriyle yaklaşık 12 milyon lira civarındaki parayı zimmetine geçirip kocasıyla birlikte ABD’ye kaçtı.

Şirketin en büyük müşterilerinden biri olan Enka Holding’in ortağı Ayşe Verda Gülçelik de diğer mağdurlar gibi maddi kayıplarının peşine düştü.

“DONLARIMI DİZDİM BEKLİYORUM”

Gülçelik, “hileli iflas” suçundan yargılanan Alfa Menkul Değerler şirketinin Yönetim Kurulu eski Başkanı Aziz Asım Karadeniz’den şikayetçi oldu ve Karadeniz hakkında çok sayıda dava açtı. Bunun üzerine iddiaya göre, Karadeniz de eski dost oldukları Gülçelik’e tepkili cep telefonu mesajları yolladı. Gülçelik, kendisine doğum gününde ve eski eşinin öldüğü gün cenaze başında beklerken, “Ruhundaki çirkinliklerden kurtulamamışsın, donlarımı dizdim seni bekliyorum hangisini almak istersen senindir… Ruhen ve vicdanen kendini bitirmişsin” şeklindeki mesajlar yollayan Karadeniz’e 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

TACİZ YILLARDIR SÜRÜYOR

Gülçelik’in avukatı, “Davalının senelerden beri süregelen sistematik hakaretleri, alaycı, aşağılayıcı, küçük düşürücü, müvekkilimin onurunu, şerefini ve haysiyetini zedeleyici tarzdaki ifadeleri neticesinde müvekkilimin ruhsal sağlığı ciddi tahribata uğramıştır” dedi.

YORUM