Süper Kulüp Haberleri

ERDEMİR 340 MİLYON DOLARA KÜMAŞI SATIN ALDI

Yıldız Holding ve iştiraki Gözde Girişim, Kümaş’taki hisselerini 340 milyon dolar Ereğli Demir Çelik’e devretti.

ERDEMİR 340 MİLYON DOLARA KÜMAŞI SATIN ALDI
17
05 Ocak 2021 - 16:27

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen Türkiye’nin önemli madencilik şirketlerinden Kümaş’ın satışı gerçekleşti. Ereğeli Demir Çelik yaptığı açıklamada  Yıldız Holding ve iştiraki Gözde Girişim, Kümaş Manyezit Sanayi AŞ’nin 340 milyon dolar bedelle satın aldığını duyurdu.

KAP’ta yer alan ilgili duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş. sermayesini temsil eden payların satışına ilişkin yapılan görüşmeler neticesinde; Şirketimiz ve Yıldız Holding A.Ş.’nin 04.01.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararları ile Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş.’nin toplam sermayesinin %100’ünü (Gözde GSYO A.Ş. – %51’ini, Yıldız Holding A.Ş. – %49’unu) temsil eden paylarının, 340 milyon Amerikan doları işletme değeri üzerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Alıcı)’ya satışına karar verilmiş olup, bu kapsamda Şirketimiz ve Yıldız Holding A.Ş. ile Alıcı arasında Hisse Alım Satım Sözleşmesi imzalanmıştır. Şirket hisselerinin devri, ilgili yasal onayların alınmasının ardından devir tarihindeki net borç tutarı ve net işletme sermayesi dikkate alınarak hesaplanacak olan hisse bedeli üzerinden gerçekleşecektir”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Süper Kulüp Magazin © 2013 - 2021 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.