Erdoğan'dan 'Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak?' sorusuna cevap | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

11 Mayıs 2021 - 14:00

Erdoğan’dan ‘Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak?’ sorusuna cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, ‘Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak?’ sorusuna “Kabinede ele alındı. Halen endişelerimiz var” yanıtını verdi.

Erdoğan’dan ‘Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak?’ sorusuna cevap
Son Güncelleme :

22 Ocak 2021 - 15:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Haziran 2023’ten önce erken seçim söz konusu değildir” dedi.

Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“2. parti aşılar ne zaman geliyor?” şeklindeki bir soruya Erdoğan, “Şu anda ikinci parti aşımız, onayı çıktı, bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon” yanıtını verdi.

Restoranların açılmasına ilişkin konuşan Erdoğan, “Bu konuyla ilgili Kabine toplantımızda bunun değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var, bunu tekrar tersine çevirmek, bunun altına girmek istmiyoruz” dedi.

Erken seçim tartışmalarına değinen Erdoğan, “Biz muhalefetteki siyasi partiler gibi acelecilik içinde değiliz. Takvim Haziran 2023’tür. Erken seçim söz konusu değil. Aklınıza esince erken seçime gidilmez” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

2. PARTİ AŞILAR NE ZAMAN GELİYOR?

“Aşı konusunda şu anda ikinci parti aşımız nasip olursa yani, onayı çıktı Çin’den. Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon gelecek ve bu yaş grubu, huzurevlerinde vesaire kalanlarına yönelik aşılarımız devam edecek. Aşı süreci devam edecek.

RESTORANLARIN AÇILMASI

Bu konuyla ilgili Kabine toplantımızda bunun değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var, bunu tekrar tersine çevirmek, bunun altına girmek istmiyoruz. Bu süreci dikkatle yürütelim ama elimize gelen verilere bakarız, gerekirse esneme yapılabilir.

ERKEN SEÇİM

Biz muhalefetteki siyasi partiler gibi acelecilik içinde değiliz. Takvim Haziran 2023’tür. Erken seçim söz konusu değil. Aklınıza esince erken seçime gidilmez. Haziran 2023’ten önce erken seçim söz konusu değildir.

REFORM PAKETİ

Biz kendi içimizde çalışmalarımızı yaptık. Değerlendirmelerimizi yaptık. Ekonomiyle ilgili çalışmaları yapıyoruz. Önümüzdeki haftalar içerisinde bu konuyla ilgili tarihi de açıklamak suretiyle yaparız.

SİNCAR’A OPERASYON OLACAK MI?

Ortak operasyonları yapmaya hazırız ama bunları açıklayarak operasyonlar yapılmaz. Bir gece ansızın gelebiliriz.”