Eski İçişleri Bakanı Tantan, Sedat Peker’in bilgi kaynağını açıkladı

featured
service

Eski İçişleri Bakanı Tantan, Sedat Peker’in iddialarına konu olan bilgilerin kaynağına ilişkin olarak, “Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir şekilde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme, bir şekilde açılım sağlanıyor” dedi.

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker ile ilgili Yeniçağ TV’de katıldığı bir programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Tantan, Sedat Peker’in bilgi kaynağınına ilişkin olarak,“Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir şekilde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme, bir şekilde açılım sağlanıyor” ifadelerini kullandı.

“TOPLUMUN UYANMASINA KATKI SAĞLIYOR”

Peker’in gündeme getirdiği iddialar ve ifşalar üzerine konuşan Tantan şunları dile getirdi:

“Bu toplumun uyanmasına katkı sağlıyor. Şu anda tek kişi mahkemeleri çalıştırdığı takdirde kendileri de aynı suç örgütü içinde çıkacaktı. Temizliğini temizleyemeyen bir devlet var. Bizi dinleyen vatandaşlar bilsin ki bütün bu arşiv bilgiler süreç içerisinde devletin hem aklındadır hem de yazılıdır. Türk geleneği örf adetinde her şey yazılır çizilir.

Bu iktidar ortadan kaldırırım dese de bir yer de depodadır. Bunlar açıldığı takdirde bu suçu işleyenler, buradan para kazananlar hepsi açığa çıkar.”

SEDAT PEKER: EN SON DUMAN YOLUYLA ANLATACAĞIM, GENE ANLATACAĞIM

Eski İçişleri Bakanı Tantan, Sedat Peker’in bilgi kaynağını açıkladı