Exxen’de yayınlanan Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programına şok!

featured
service

YouTube’da başlayıp kısa süre içerisinde Exxen platformuna transfer olan Konuşanlar programı, kendine özgü formatıyla özellikle de genç kitle tarafından ilgiyle takip ediliyor. Hasan Can Kaya tarafından sunulan ve seyirciyle iç içe, interaktif olarak işlenen gösteri şovu, geniş bir izleyici oranına sahip.

Çoğunlukla ünlü isimlerin katıldığı bölümlerde yaşanan komik olaylarla gündeme gelen Konuşanlar, bu defa hayranlarını üzecek bir durumla karşı karşıya kaldı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, komedi programıyla ilgili önemli bir paylaşımda bulundu.

RTÜK BaşkanıEbubekir Şahin, Konuşanlar programının Türk aile yapısına ve ahlakına uygun olmadığını dile getiren bir tweet attı. Ayrıca Şahin, programın defalarca kez uyarı aldığını, ancak buna rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.

Şahin’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği “Konuşanlar” isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.

NE OLMUŞTU?

Hasan Can Kaya’ya gazeteci Nihat Genç tepki göstermişti.

‘Konuşanlar 44. Bölüm Shot’ isimli videoda Kaya’nın seyirciyle girdiği küfürlü diyalog dikkat çekmişti.

Kaya, bir seyircinin “Babamla her hafta seni seyretmeyi çok seviyoruz. Ne zaman izlesem babam ‘Naz var ya bu adam çok p.ç bir adam’ diyor” sözlerine yine küfürle yanıt verdi.

‘ZIPIRIN BİRİ…’

Söz konusu diyaloğa Twitter’dan tepki gösteren gazeteci yazar Genç, Kaya’nın ‘mizah’ anlayışını eleştirerek şunları söyledi:

“Yokluk, sefalet, sapıklık diplerde… Gençler galiba para için makul yollardan geçinecek fikir, akıl, ürün bulamıyor ve zıpırın biri seyircinin yüzüne ana avrat düz gidip ekmeğini kazanıyor! Adına da mizah demiş, seyirci de mazoşist, para verip kendine küfür ettiriyor!”

‘BEN DE ONA….’

Genç, paylaşımın ardından Kaya’nın kendisini aradığını söyledi.

Genç o görüşmeyi şöyle anlattı:

“Biraz önce attığım tweet üzerine Hasan Can Kaya aradı. Lafı ‘bana böyle diyemezsin’e getirdi. Ben de ona ‘seyircinin anasına küfür hiçbir gelenekte yoktur’ dedim. Efelenip pişkinliğinde ısrar edince, küfür öyle değil böyle edilir deyip yapıştırdım.”

Exxen’de yayınlanan Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programına şok!