Süper Kulüp | Magazin | Müzik| Borsa | Dedikodu | Cemiyet | Influencer |

Fatih Akın’dan olay Sibel Kekilli itirafı!

Fatih Akın, Görüntü Yönetmenleri Derneği’nin YouTube’da gerçekleştirdiği canlı yayına konuk oldu. Ersin Gök, Birkan Yorulmaz ve Firar Güney Kayran’ın sorularını yanıtlayan ünlü yönetmen, ‘Duvara Karşı’ filmine neden Sibel Kekilli’yi seçtiğini anlattı.

Fatih Akın’dan olay Sibel Kekilli itirafı!
1219
29 Nisan 2020 - 16:19

ilk olarak lise çağlarındayken çalıştığı film setinde sinemayı öğrenmeye başladığını anlattı. Sohbetin devamında , birçok ödül alan ‘Duvara Karşı’ filminin hikayesinden de bahsetti.

Ünlü yönetmen, “’Duvara Karşı’ birden patladı, ödüller aldı ve bir anda ‘Alman yönetmen’ olarak değil ‘yönetmen’ olarak buldum kendimi. Filmin başarısı beni Sezen Ak’yla tanıştırdı. İlk filmimden bu yana onun şarkılarını kullanırım. ‘Duvara Karşı’da yapımcı olduğum için parasız kaldım bir anda” dedi.

Sonrasında Akın’a filmin kadın başrol oyuncu olarak neden ’yi seçtiği soruldu. Akın bu soruya şöyle yanıt verdi:

blank

‘ROLÜ KİMSE KABUL ETMEDİ’

“Duvara Karşı’da Sibel’i ben seçtim. Yapımcılarla konuşurken ‘Birol Ünel, Türk. Kızın da Türk olması lazım’ dedim. O dönem Almanya’daki Türk oyuncular çıplaklık var diye kabul etmediler. ‘Ablam kızar, babam kızar, mahalle kızar’ dediler.”

“Ben de ‘erotik alanda Türk oyuncu yok mu’ diye bir araştırma yaptırdım. Arayıp ‘Bir tane var’ dediler, Sibel’den bahsettiler. Onu oyuncu seçmesine çağırdım. Aynı zamanda 200 kız daha vardı. Evden kaçan kızlar bunlar.”

‘SİBEL’İ EROTİK GEÇMİŞİNDEN ÖTÜRÜ SEÇMEDİM’

“Sibel’i erotik geçmişinden ötürü değil, en iyi oyunculuğu verdiği için seçtim. Kamera önünde rahat olması da artıydı. Kabiliyetliydi yani, geçmişi beni ilgilendirmez.”

2004 yılında vizyona giren ‘Duvara Karşı filmi’, 17 yıl sonra ‘Berlin Film Festivali’nde ‘Altın Ayı’ kazanan ilk Alman yapımı film oldu.

blank

blank
blank
blank

Süper Kulüp Magazin © 2013 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.