Süper Kulüp Haberleri

Fatura Timi’ne 15 yıl hapis talebi

Zekeriya Öz’ün, Ağaoğlu tarafından karşılanan Dubai tatilini örtmek için oluşturduğu sahte fatura timindeki isimlerden Avukat Tayfun Aktaş hakkında 15 yıl hapis cezası talep edildi

Fatura Timi’ne 15 yıl hapis talebi
15
03 Aralık 2020 - 10:15

FETÖ firarisi Zekeriya Öz’ün Dubai’de Ali Ağaoğlu’nun parasıyla 5 yıldızlı otelde tatil yapmasıyla ilgili yeni gelişme yaşandı.

Tüm masrafları Ağaoğlu tarafından ödenmesine rağmen, skandalı örtmek için kendi cebinden harcama yapmış gibi göstermek için fatura timi kuran Öz’ün, oluşturduğu timde yer alan avukat Tayfun Aktaş hakkındaki iddianame tamamlandı.

İddianamede Aktaş için 15 yıl hapis talep edildi. Davanın tanığı Ali Ağaoğlu, şirketinden ücretsiz Dubai tatili yapan Öz’e para ödemiş gibi makbuz vermesi için tehdit edildiğini anlatmıştı.

Ağaoğlu, makbuz istedikleri için kovduğu Aktaş’ın “Zekeriya Öz’ü size yedirmeyiz, her türlü sizi bitiririz” diyerek tehdit ettiğini belirtmişti.

250 BİN LİRALIK LÜKS TATİL

İlk kez Sabah’ın Ocak 2014’te duyurduğu lüks Dubai tatili, 17 Ekim 2013’te gerçekleşmişti. 8 kişilik aile tatilinin 5 günlük faturası ise 31 bin 588 dolar olduğu belgelenmişti.

Aktaş, Öz’ün Ağaoğlu’nun şirketine gönderdiği 3 fatura timi içinde yer almış ve şirketten Öz adına fatura talep etmişti.

Fatih Ulaş/Sabah

Süper Kulüp Magazin © 2013 - 2021 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.