Fenomen Murat Övüç Hakkında Karar Verildi | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

21 Nisan 2021 - 10:29

Fenomen Murat Övüç Hakkında Karar Verildi

Ermeni asıllı ABD’li magazin yıldızı Kim Kardashian, sosyal medya hesabından Türklerin, Ermenilere soykırım yaptığını iddia ettiği paylaşımlarda bulununca tepki çekmişti.

Fenomen Murat Övüç Hakkında Karar Verildi
Son Güncelleme :

24 Mart 2021 - 0:32

Kardashian’a bir tepki de sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ten gelmişti.

Murat Övüç, yaptığı paylaşımda, “Siz Ermeniler pisliksiniz. Sen kimsin benim Osmanlı büyüklerime barbar diyorsun” ifadelerini kullanmıştı. Bu paylaşım sonrası Övüç hakkında ‘halkın bir kesimini alenen aşağılama’ suçundan dava açıldı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına Murat Övüç ve müşteki Simon Çekem ile avukatları katıldı. Duruşmada savunma yapan Övüç, suçlamayı kabul etmediğini belirtti.

kim kardashian murat ovuc 1 - Fenomen Murat Övüç Hakkında Karar Verildi

Murat Övüç, “Videonun tamamı incelendiğinde Türkiye’deki Ermenilerin benim kardeşim olduğunu, onlara yönelik bir söylem olmadığı anlaşılacaktır. Sözlerim Kim Kardashian isimli televizyon yıldızına yöneliktir. Bu şahıs köklerimize ve Osmanlıya hakaret ettiği için böyle tepki gösterdim” ifadelerini kullandı.

Şikayetçi Simon Çekem ise “Murat Övüç ‘pis Ermeniler’ diyerek, ‘falanca insan pistir’ dememiştir. Zaten paylaşım içeriği açıktır. Cezalandırılmasını talep ederim” dedi.

Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, Murat Övüç’ün, ‘halkın bir kesimini alenen aşağılama’ suçundan beraatine karar verdi.

kim kardashian 161649299219 - Fenomen Murat Övüç Hakkında Karar Verildikim kardashian 16164929920 - Fenomen Murat Övüç Hakkında Karar Verildikim kardashian 16164929923 - Fenomen Murat Övüç Hakkında Karar Verildi