FETÖ elebaşı, Yunan kanalında Türk halkına hakaret etti!

featured
service

Alpha TV muhabiri Michalis Arabatzoglou, FETÖ’nün Pensilvanya’daki inine gitti, örgütün elebaşı Fethullah Gülen ile görüştü.

“TÜRK HALKI SARHOŞ GİBİ DAVRANIYOR”

Fethullah Gülen, Türkiye’ye ve Türk halkına hakaret etti, Ege’deki krizde Yunan tezlerini savundu. “Türk halkı sarhoş gibi davranıyor.” diyen Gülen “Erdoğan, Yunan adalarını işgal gibi anlamsız şeyler söylüyor. Yunanistan, her zaman dünya kültürlerinin gelişimin sütunu olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Fethullah Gülen, Avrupa Birliği tarafından sığınmacıları “geri itme” yöntemi ile ölüme terk ettiği ispatlanan Yunanistan hakkında “birçok insana kucak açan küçük bir ülke” ifadelerini kullandı:

“Yunanistan, birçok insana kucak açan küçük bir ülke. Bu önemli ve herkes bunun farkına varmalı.Bazıları atmosferi bozmak ve suyu bulandırmak için yoğun şekilde çalışıyor.”

“TÜRKİYE’NİN TEZLERİNİ ÇÜRÜTTÜ”

Yunan televizyonu Alpha TV, Fethullah Gülen’i “Türk imam” olarak tanıttı, röportajı “Türkiye’nin tezlerini çürüttü” diyerek servis etti. Yunan gazetesi Protothema da “Türk imam Fethullah Gülen, Türk tezlerini paramparça etti” dedi.

FETÖ elebaşı, Yunan kanalında Türk halkına hakaret etti!