Filinta ‘Bin Yılın Şafağı’nda dizisi yine, heyecanlı ve çarpıcı

Es Film’in yapımcılığında çekilen TRT’nin sevilen Filinta ‘Bin Yılın Şafağı’nda dizisi, Cuma akşamı yine, heyecanlı ve çarpıcı 33. Bölümüyle geliyor.

Heyecan, aksiyon, entrika, casusluk hikayeleri ve suç dosyalarının bir sinema tadında ve kalitesinde yansıtıldığı dizinin bu haftaki bölümünde olacaklar:

Filinta Mustafa (Onur Tuna), Maaruf’la (Şahin Karakuş) kıyasıya bir mücadelenin içindedir. Ancak Filinta Mustafa’nın içindeki inanç büyüktür.. Teşkilatı, Maaruf’u kanlar içinde yerde bulur… Padre Celal (Rıza Kocaoğlu), bu görevi tamamlayamayan Maaruf’un ardından büyük bir yemin eder… Ve Kardeşlik Teşkilatı İstanbul’da yeni saldırılar planlar.

Leyla (Asena Tuğal) Mustafa’ya, Farah’la (Berrak Tüzünataç) görüştüğünü ve onda, çok önemli bir şeyin farkına vardığını açıklar… Mustafa’nın kafası karışır ve Leyla’ya çok önemli bir şey söyler… Leyla, Farah’la bir bilinçaltı yolculuğuna çıkar… Acaba Farah geçmişiyle hesaplaşıp artık konuşacak mıdır?

İngiliz ve Almanların ortak fikri, Boris (Serhat Tutumluer) ve Süreyya’yı (Nur Fettahoğlu) ortadan kaldırıp, Osmanlı Bankası’nı yok etmek ve neft yataklarına ulaşmaktır. Ortak aldıkları bu fikir İngilizlerin ve Almanların hayallerini süslemektedir. Fakat Alman sefiri Dietrich, ilginç bir adımla sağ gösterip sol vurur… Bunu kim için yapacaktır? İngilizler bu durum karşısında boş duracak mıdır?

Süreyya tedirgindir… Kötü şeyler olacağını hissetmektedir. Bunu kocası Bıçak Ali’ye (Cem Uçan) bir türlü anlatamamaktadır…

Osmanlı Bankası’nın başındaki Boris’e silah fabrikası kurması için talimat veren Yüce Efendi, bu kez ona daha farklı bir ültimatom verecektir… Boris ise gücünü korumak ve Yüce Efendinin gözüne girmek adına yeni planlar yapacaktır. Boris’in şimdiki dahiyane planı nedir?

Boris’in Osmanlı’da Silah Fabrikası kurma isteği Padişah’ı işkillendirir. Davut Paşa’yı huzuruna çağıran Padişah, bu konunun asıl muhatabının kim olduğunu bulması için onu görevlendirir. Bunun yanında İngilizlerin iş birliği teklif ettiği Davut Paşa’ya ilginç bir görev daha verecektir… Padişah’ın tutumu karşısında Davut Paşa’nın tepkisi ne olacaktır?

Mustafa çocukların hangi okulda olduğunu bulmak için muazzam bir strateji izler. Ejder misilleme için hazır olduklarını Celal’e iletir. Celal, “kana karşı kan” diyerek hırslanır.

Filinta Mustafa ve Gizli Teşkilat, eşkıya takımı Bekri, Şifahi ve Uzun Tüfekle birlikte okul baskını yapmak ve çocukları bulmak üzere yola çıktıklarında nasıl bir sürprizle karşılaşacaklardır?

Bu yolda ilerlerken kimleri görecek ve nasıl bir mücadele vereceklerdir ?

Bütün bu soruların cevapları 30 Ekim akşamı TRT1’de yayınlanacak Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisinin 33. Bölümünde…

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği, başrollerinde, Onur Tuna, Berrak Tüzünataç, Serhat Tutumluer, Rıza Kocaoğlu, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Mustafa Avkıran , Suavi Eren, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Asena Tuğal, Mürşit Ağa Bağ, Yosi Mizrahi, Wilma Elles, Ercan Demirel, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ebubekir Öztürk, Ceyhun Ergin, Emre Canpolat, Engin Yüksel, Selin Deveci, Sencer Serta Çakal, Uğur Yıldıran, Burcu Çoban, Gülşah Şahin, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Gurur Çiçekoğlu, Batın Deniz Uçan, Şahin Karakuş, Özgür Onan, Yavuz Sepetçi, Duru Alkış, Bartuğ Bedirhan Yayla, Muhammed Kerem Şahin ve konuk oyuncular Özcan Varaylı, Mustafa Uzunyılmaz ve geçtiğimiz sezon konuk oyuncu olarak gördüğümüz ünlü oyuncu Hakan Eratik’ in de yer alacağı, Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisi 33. Bölümüyle 30 Ekim Cuma ve her Cuma Saat 20:00’da TRT 1’de…