Gazeteci Serdar Akinan’dan Halk TV’nin patronu hakkında ‘uyuşturucu’ iddiası

Serdar Akinan, Halk TV patronu Cafer Mahiroğlu hakkında önemli iddialarda bulundu.

Deneyimli gazeteci Serdar Akinan katıldığı bir canlı yayında Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu hakkında şoke eden iddialarda bulundu.

Medyaradar’da yeralan habere göre Cafer Mahiroğlu’nun ABD hazinesini dolandırmak ve kara para aklamakla suçlanan SBK Holding’in patronu Sezgin Baran Korkmaz’a yakın olduğunu iddia eden Akinan, “Bir tır yakalanmış, içinde uyuşturucu var ve yakalanan bu uyuşturucu güya tırın sahibi veya bu operasyonu yapan Cafer Mahiroğlu, sonra soyadı da değişiyor” dedi.

SOYADINI NEDEN DEĞİŞTİRDİ?

Serdar Akinan programda, “Gelelim Cafer Mahiroğlu. Cafer Mahiroğlu’ylada tanıştım telefonda, Halk TV’nin sahibi. SBK’yla son derece yakın biliyorsunuz. Ben diyor SBK gibi bir operasyon düzeltiyorum, Romanya’da bir ses kaydı olduğu iddia ediliyor.

Bir tır yakalanmış, içinde uyuşturucu var ve yakalanan bu uyuşturucu güya tırın sahibi veya bu operasyonu yapan Cafer Mahiroğlu, sonra soyadı da değişiyor. Asıl soyadı Mahiroğlu değil.

Bunlar hep iddia. Şimdi bu adam milyonlarca dolar İngiltere’de büyük bir dev şirket kurmuş. O şirket batmış, güya ve o para Türkiye’ye gelmiş ve şu anda bir binaya taşınıyor İstanbul’da Halk TV.

Gene altını çiziyorum. Reklam gelirleri belli. Dolayısıyla ben Türkiye medyasında ana akım dışında yani AKP’nin kontrol ettiği medya kanalları dışında burada dikkat çekici üç kanal var TELE1, KRT… KRT’nin de aslında finans kaynağı belli. Reklam gelirleri var ciddi anlamda.” ifadelerini kullandı.

İSTİFALAR PEŞ PEŞE GELMİŞTİ

Cafer Mahiroğlu yeni binalara ve yeni transferlere milyonlar verirken, eski çalışanlarınada düşük maaş, Basın Sigortası ve editoryal bağımsızlık vermemesi son dönemde kurum içinde huzursuzluk yarattığı gündeme gelmişti. Yaşanan bu gelişmeler sonrası kanalda istifalar peş peşe gelmişti.

Halk TV’de Gökmen Karadağ, Salim Şen ve Aykut Küçükkaya’nın geçen aylardaki ayrılıklarının ardından Haber Koordinatörü İnan Demirel, Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik ile internet portalı halktv.com.tr’nin Haber Müdürü Pınar Keleş de istifa ederek kanalla yollarını ayırmıştı.

Halktv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Hakan Çelenk de ‘yorulduğunu’ gerekçe göstererek görevinden ayrılma kararı vermişti.

Son olarak ise ekonomi müdürü Nuray Tarhan ve muhabir Hazar Dost, Halk TV’ye veda ettiklerini açıklamıştı.

YORUM