GELECEK YILA BU YILDAN HAZIRLANIYORLAR

Yankı, Korovizyon, Begonvil ve Şimal Yıldızı korolarının şefliğini yapan Bülent Taşpınar ve talebeleri, gelecek yılın Mayıs ya da Haziran ayında Ankara’da verecekleri konserin hazırlıkları için Ekim’de kampa girecek.

 

ANKARA – Başkent’in önde gelen müzik koroları arasında önemli yere sahip Yankı, Korovizyon, Begonvil ve Şimal Yıldızı’nın klavye, gitar ve buzuki ustası şefi Bülent Taşpınar’ın yakın çevresine yaptığı açıklamasında gelecek yıl verecekleri konsere özenle hazırlandıklarını ve “Müzik emek ister. Bir gecede prova yapan, ertesi gece sahnede olan bir anlayış gütmüyoruz. Korolarımızda bulunan her arkadaşımızın, tertip ettiğimiz konserlerimizde kusursuz performans sergilemeleri için elimizden geleni yapıyoruz” dediği öğrenildi.

Verdikleri konserlerle Ankara’yı sallamayı başaran Yankı, Korovizyon, Begonvil ve Şimal Yıldızı koroları Bülent Taşpınar’ın şefliğinde harikalar yaratmaya devam ediyor.

Türk Sanat ve pop müzikte başkentin ilgiyle izlediği ve takip ettiği koroların başarılarında ki mimarı şef Taşpınar’ın acelecilikten uzak bir yapısı olduğunu ifade eden korist İlknur Aras, “Yılda bir kez sahneye çıkar, o gecede tarih yazar, bir sonraki konserin çalışmalarına başlarız” dedi