Gizem Karamelek’ten tecavüz talimatı: “Keyfinize bakın”

featured
service

Sabah Gazetesi’nden Emir Somer’in haberine göre 31 Temmuz Pazartesi gecesi saat 04.00’te Bahçelievler’den kaçırılan Kübra Z. cep telefonunun elinden alındığını, cüzdanında bulunan 7 bin lirasının yağmalandığını, bir süre sonra motosikletle kendilerini izleyen 3 kişiden Gizem Karamelek’in araca bindiğini, araçta saçlarının kesildiğini ve darp edildiğini ifade etmişti.

Kübra Z, Çatalca’nın İncegiz Mahallesi’ndeki 2 katlı kiralık prefabrik bir villaya götürüldüğünü, kendisine zorla uyuşturucu kullandırıldığını, 4 kişinin cinsel saldırısına maruz kaldığını, darp edildiğini, cep telefonu kamerasıyla videoya alındığını, olayın ise aralarında husumet bulunan moda yarışmacısı sosyal medya fenomeni olan Gizem Karamelek’in azmettirmesiyle gerçekleştiğini iddia etmişti.

“TECAVÜZ TALİMATI VERDİ” İDDİASI…

Olayın, Gizem Karamelek’in erkek arkadaşını kendisinden kıskanması sonucu intikam almak için diğer kişileri azmettirmesiyle gerçekleştirildiğini ifade eden Kübra Z’nin ifadesindeki ayrıntı adeta kan dondurdu. Kübra Z, zorla villaya götürüldüğünde Gizem Karamelek’in yanındaki kişilere “Keyfinize bakın” diyerek tecavüz talimatı verdiğini öne sürdü.

İddiaya göre Kübra Z, ifadesinde Ahmet Salih Çalışkan (21), Eyüp Can Asma (21), Ali Can Çalışkan (21) ve İhsan Ç. adlı 4 kişinin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri’nin operasyonuyla yakalanan İhsan Ç. dışındaki tüm şüpheliler yakalandı. Gizem Karamelek’in kardeşi Umut Can Karamelek de gözaltına alındı. İhsan Ç’yi yakalamaya yönelik çalışmalar ise sürüyor.

Gizem Karamelek ifadesinde “Kimseye tecavüz etmeleri için talimat vermedim ve “Keyfinize bakın” şeklinde söylemlerde bulunmadım. Herhangi bir suç örgütüyle veya liderleriyle hareket etmiyorum. Bu olay dosyada ismi geçen Halil A’nın beni düşürmeye çalışmasıdır. Olayın nedeninin, tam lakaplarını bilmediğim ve TikTok’ta videolarını izlediğim çizgi film kahramanlarının adlarını almış (Daltonlar) grupla aralarındaki savaşa beni dahil etme çabası olduğunu düşünüyorum” dedi.

“BANA 15 GÜNLÜK KİRALIK VİLLA LAZIM”

31 Temmuz Pazartesi gecesi saat 04.31’de Kübra Z, Gizem Karamelek’in ve kardeşi Umut Can Karamelek’in cep telefonları Bahçelievler’de, sabaha karşı 05.00 sıralarında ise villanın bulunduğu Çatalca İncegiz Mahallesi’nde sinyal verdiği tespit edilmiş, Gizem Karamelek, bu tespitlere rağmen “Son bir hafta içerisinde Çatalca’ya hiç gitmedim. Hatların nasıl müşterek baz verdiğiyle ilgili bilgim yoktur” demişti.

Gizem Karamelek’e sorgusunda 25 Haziran 2023 tarihinde saat 15.22’de Kerim adlı kişiyle yaptığı telefon görüşmesi de soruldu.

O görüşmede “Bana Silivri veya Çatalca’da 15 günlüğüne kiralık villa lazım. Var mı tanıdığın?” diye soran Karamelek önce Videt adlı arkadaşı ile ardından onun nişanlısı olan Kerim adlı kişiyle konuştuğunu kabul etti fakat “Bahsi geçen arkadaşlarım Silivri’de ikamet ederler. Villayı, kişisel Instagram hesabım üzerinden çekip yayınladığım makyaj videolarımı çekmek için kiralamak istedim” dedi.

Gizem Karamelek’ten tecavüz talimatı: “Keyfinize bakın”