Göz torbalarınızdan böyle kurtulun! Hiç iz kalmıyor - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

21 Eylül 2020 - 00:39

Göz torbalarınızdan böyle kurtulun! Hiç iz kalmıyor

Göz torbalarınızdan böyle kurtulun! Hiç iz kalmıyor
Son Güncelleme :

05 Eylül 2020 - 14:53

1

Göz kapaklarında hem altta hem de üst bölgede torbalanma ve sarkmalar oluşabiliyor. Deformasyon oluşmuş ise torbalanmaya neden olan fazla yağların alınarak kas yapısının düzeltilmesi gerekir.

2

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır? Bu operasyonların uygulanışı kişiden kişiye değişir. Bazen sadece deri almak yeterli olabilirken bazen de komple tüm deformasyonlara müdahale etmek gerekebilir.

3

Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. 2-3 gün içinde dikişler alınır ve iyileşme 4-6 gün içinde gerçekleşir.

4

Operasyon sonrası dördüncü günde hasta, iş ve sosyal yaşantısına rahatlıkla döner.

5

Üst göz kapağı estetiği sonrası iz kalır mı? Üst göz kapağı; estetik cerrahide hemen hemen hiçbir izin kalmadığı bölgedir. Aynı operasyonda bazen orta yüz veya yanak kenarlarına da müdahaleler gerekebilir. Bu bölgelerde kaz ayakları için işlem yapılabilir.

6

Göz kapak estetiği bazen sadece alt, sadece üst bazen de her iki kapağa aynı anda yapılabilir.

7

Üst göz kapağı derisinde bollaşma ilerleyen yaşlarda kasların incelmesi nedeniyle başlar. Alın ve kaşlarda aşağı doğru sarkmalar göz kapağının da bollaşmasına neden olur.

8

Göz altında çukur, deformasyon veya morluk fazla ise göz kapaklarından çıkardığımız fazla yağları bu bölgelere koyup bu bölgenin desteklenmesi sağlanabilir.

9

Özellikle göz çevresinde yaş ile birlikte yer çekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkma, yanaklarda yarık, dokuların aşağıya çekilmesi gibi deformasyonlar sıklıkla görülür.