Günün önemli şirket haberleri 22/03/2022

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...

#ARMDA – Şirketin HPE Partners KickOff’22 Etkinliğinde En Yaygın Bayi Ağı ve En Yüksek Ciro alanlarında olmak üzere iki birincilik ödülü kazandığı açıklandı.

#AYEN #FORMT #PENTA – VBTS kapsamında şirket paylarına 21 Nisan’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#BALAT – Sermaye artırımından elde edilen fonun 2,1 milyon TL’sinin personel borç ödemelerinde, 5,1 milyon TL’sinin ise ortaklara olan borcun kapatılmasında kullanıldığı açıklandı.

#BTCIM – Şirket fabrikasının Döner Fırın – 2 hattında yapılacak planlı revizyon çalışmaları kapsamında Döner Fırın – 2 fırının durdurulduğu açıklandı.

#BRSLM – Sermaye artırımından elde edilen fonun 77,4 milyon TL’sinin finansman maliyetlerinin azaltılmasında kullanıldığı açıklandı.

#EKGYO –Ankara Çankaya Oran Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumunun yapıldığı açıklandı.
Şirket projelerinden Nidapark İstinye kapsamında 12 blok ve bu bloklara ait Otopark, İstinat Perdeleri ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşlerinin Kısmi Geçici Kabul Tutanağının onaylandığı açıklandı.

#ENSRI – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#ESCAR – 20 milyon TL sermayeli Varmıarttıran Dijital Platform Teknolojileri unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

#ISMEN – 58 gün vadeli 371,7 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#KAREL – Roitel Telekomünikasyon paylarının %52,60’ının 2 milyon TL bedel karşılığında sermaye artışı yoluyla edinilmesi sözleşme imzalandığının açıklanması ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun onayına başvurulduğunun açıklanması sonrasında, devir işlemlerine onay verildiği belirtildi.

#KGYO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#ORGE – Şirketin Gaziantep’te devam eden Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü Projesi’nin T1 – T2 Kuleler Elektrik İşleri’nin yapımına yönelik olarak verdiği 3,9 milyon euro ve 45,9 milyon TL tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin şirket lehine sonuçlandığı açıklandı.

#OZKGY – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1 milyar TL’den 2 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#PNLSN – Aracı kurumu ile fiyat istikrarı işleminin sona erdiği, 3.164.884 adet paya 7,42 – 10,19 TL fiyat aralığından fiyat istikrarı işlemi yapıldığı açıklandı.

#TTKOM – LYY Telekomünikasyon’un sahip olduğu %55’lik TTKOM payının TVF satışına ilişkin imzalanan sözleşme kapsamında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna hisse devrine ilişkin yapılan başvurunun onaylandığı açıklandı.

#SMRTG – Şirket paylarının halka arzında toplam halka arz miktarının 9,54 katına denk gelen pay talebi geldiği açıklandı.

#YKBNK – 98 gün vadeli 257,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

blank