İstanbul Kuruçeşme'deki ünlü mekanda tecavüz skandalı yaşandı. İddiaya göre Kuruçeşme'deki mekanın müdürü aynı mekanda garson olarak çalışan S.Z.'ye içki içirdikten sonra istismarda bulundu. Konu mahkemeye taşındı ve müdür hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istendi. Sabah gazetesinde yer alan habere göre skandal olay geçtiğimiz 24 Kasım'da meydana geldi. 33 yaşındaki S. Z., isimli kadın, ünlü bir işletmede garson olarak çalışıyordu. 47 yaşındaki M.A. ise aynı işletmenin müdürü olarak görev yapıyordu. Olayın yaşandığı gün iş yerinin kapanmasına yakın alkol almaya başlayan S.Z., alkolün dozunu kaçırınca sarhoş oldu.

YANINA GELDİ TACİZ ETTİ

Mekânın tuvaletine giden genç kadın istifra etmeye başladı. Bu sırada personelinin yanına gelen M.A., genç kadına dokunarak taciz etmeye başladı. Genç kadın karşı koymaya çalıştı ancak alkolün etkisiyle tepki veremedi. İddiaya göre M.A., S.Z.'nin çaresiz durumundan faydalanarak cinsel istismarda bulundu. Sabah olduğunda istismara uğradığını fark eden genç kadın, karakola giderek M. A.'dan şikayetçi oldu.

MEĞER BU OLAY İLK DEĞİLMİŞ

S.Z., karakolda verdiği ifadesinde iş yerinde M.A.'nın kendisine bir bardak içki verdiğini, bu içkiyi içince bilincini yitirdiğini ve ayakta durmakta zorlandığını anlattı. Tuvalete istifra etmek için gittiğinde M.A.'nın da kendisini takip ederek önce dokunduğunu, ardından zorla üzerindekileri çıkararak kendisine tecavüz ettiğini anlattı. Genç kadın M.A.'nın kendisine yönelik bu tür eylemleri iki kez daha yapmaya çalıştığını söyleyerek şikâyetçi olduğunu belirtti. Şikâyet sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında aynı işyerinde çalışan başka bir kadın garsonun bilgi sahibi olarak ifadesine başvuruldu. Genç kadın ifadesinde işletme müdürünün yanına gelerek, 'S.Z. çok güzel bir kadın, onunla birlikte olmak istiyorum. Kendisine teklifte bulunsam benimle cinsel birliktelik yaşar mı?' diye sordu. Ben de çok şaşırmıştım" şeklinde konuştu.

DNA ÖRNEKLERİNDE RASTLANDI

Gözaltına alınan şüpheli, üzerine atılı suçlamaları reddederek kendisine iftira atıldığını iddia etti. Genç kadından alınan DNA örneklerinde şüpheliye ait örnekler uyuştu ve genç kadının tecavüze maruz kaldığı belirlendi. Gözaltına alınan istismarcı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda M.A., hakkında, 'Nitelikli Cinsel İstismar' suçu kapsamında 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.