4 Kasım'dan beri kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklu bulunan Dilan Polat'ın geçtiğimiz saatlerde avukatı Hüseyin Kaya'yla yollarını ayırdığı Twitter (X) hesabından duyurulmuştu. Hüseyin Kaya'nın X odasında Polatlarla ilgili yaptığı açıklamalar şoke etti. 

Kara para aklama, örgüt kurma ve vergi kaçırma gibi suçlamalarla cezaevinde tutuklu bulunan Dilan ve Engin Polat davasında Dilan Polat'ın iki kardeşi tahliye edilmişti.

Can Doğu ve Sıla Doğu'nun tutuksuz yargılanması sonrası gözler Polat çiftine çevrilmişti. 

Dilan Polat itiraza rağmen çıkamayınca avukatı Hüseyin Kaya'yla yolları ayırmıştı.

Avukat Hüseyin Kaya'nın önceki gece katıldığı X Space odasında Polatlar davası ile ilgili açıklamaları ortaya çıktı.

Kaya, "800 bin dolarlar falan, onun onda birini alsaydık öpüp başımıza bayrama iki kurbanla girerdik de neyse" dedi. "Bunları yazmayın, millet bende para var diye sürekli para istiyor. Bana zarar veriyorsunuz" ifadelerine yer veren Kaya, "Ben aslında vergi kaçırma niyetiyle hareket ettiklerini düşünmüyorum ama doğru dürüst bir işleyişlerinin olmamaları onları vergi cezasına şey yapacak. Olsun, devlete verecekler biraz da onlara çalışsınlar bence iyi de oldu yani vergi cezası vermeleri" dedi.

Hüseyin Kaya, ayrıca "Birkaç gün içerisinde Dilan Hanım'ın da bu dosyadan tahliye olması söz konusu olabilecektir, biz itiraz edeceğiz" dedi ve yollarını ayırma nedenlerinin bu sözler olduğu iddia edildi.