ShiftDelete'ten Ramazan Erdinç'in haberine göre sosyal medya devi Twitter, çalkantılı bir sürecin ardından Elon Musk tarafından satın alındı. Son günlerin en popüler platformunda yenilenme çalışmaları başladı. Fenomen iş adamı, şirket içinde köklü değişikliklere gidiyor.

Elon Musk, Twitter yönetim kurulunu feshederek kendisini “tek yönetici” yaptı.

Fenomen iş adamı, Twitter şirketini satın almasının ardından keskin kararlar aldı.

Şirket portföyüne Twitter’ı da ekleyen Musk, ilk icraatını CEO Parag Agrawal, finans şefi Ned Segal ve hukuk sorumlusu Vijaya Gadde dahil bazı üst düzey yöneticilere kapıyı göstererek yaptı. Öyle ki Musk, canlı yayında da üst düzey bir yöneticisini kovmuştu.

Musk, satın aldığı şirketin yıllardır süre gelen yönetim şeklinde adeta devrim niteliğinde değişiklik yapıyor. Elon Musk, radikal bir karar alarak Twitter yönetim kurulunu feshetti. Bununla kalmayan iş insanı, kendini “Tek Yönetici” yaptı.

Öte yandan Musk, değişikliklerini sadece Twitter yönetim kuruluyla sınırlamayacak.

Fenomen iş insanı, şüpheli içerik ve yasaklı hesaplar gibi konularda kararlar almak için bir Twitter Denetleme Konseyi kuracaklarını söyledi. Bu noktada ilginç bir yerden yardım teklifi geldi.

Facebook ve Instagram içeriğini değerlendiren içerik denetleme ekibi Meta Gözetim Kurulu, yeniden yapılanma süreci için yardım etmeye hazır olduğunu Elon Musk’a iletti.

Musk, Twitter platformu içinde nefret söylemleri bot hesaplar gibi bazı içeriklerin azaltılmasına ilişkin bir girişim içerisinde.

Kurul tam da bu noktada şirketin ihtiyacı olan desteği sunacak.